Opravy materských škôl v Nitre. Jedna má pravdepodobne problém so statikou

Mesto použilo na bežné opravy takmer 30-tisíc eur, na tie väčšie v tomto školskom roku 1 053 000 eur.

Prázdniny sú obdobím oddychu pre deti a v materských školách sú vykonávané rôzne opravy. Počas roka by tieto zmeny narušili vyučovací proces. Koľko materských škôlok je aktuálne otvorených?

„Pokiaľ ide o materské školy, tak pravidlo v minulosti bývalo také, že vždy bývala otvorená jedna materská škola v jednej mestskej časti. Momentálne sme sa snažili vyjsť v ústrety rodičom, aj po tej pandemickej situácii, kedy naozaj boli problémy aj počas toho bežného školského roka,“ povedal hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Holúbek uviedol, že škôlok je momentálne otvorených viac než počas predchádzajúcich rokov. Z celkového počtu 28 je ich otvorených 14.

Na bežné opravy škôlok mesto použilo takmer 30-tisíc eur. Čo sa týka väčších zásahov, tak tam radnica v tomto školskom roku minula 1 053 000 eur. „Ďalšie peniaze vo výške 147-tisíc eur sú naplánované,“ pokračuje Holúbek.

Jedna škôlka má pravdepodobne problém so statikou. Ide konkrétne o Materskú školu na Benkovej ulici v Nitre. „Som v rade Materskej škôlky Benkova. Vnútri v škôlke praskajú steny. Tie trhliny podľa informácií, ktoré som dostal, sú aktívne stále. Oni to tam len zatierajú, tá trhlina sa znovu objaví. To neznačí nič dobré,“ vyjadril sa poslanec mestského zastupiteľstva Dávid Moravčík. Podľa jeho slov je potrebné zavolať statika, aby povedal či to počká, alebo je nutný zásah.

Na situáciu reagovala radnica a aktuálne hľadá statika. „Problémom v materskej škole Benková sa mesto začalo bezodkladne zaoberať a zariadilo provizórne riešenie. Momentálne zháňame statika, ktorý by rozsah problémov posúdil a navrhol vhodné trvalé riešenie,“ dodáva Holúbek.

Viac sa dozviete v reportáži Jozefa Juríka.

Foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password