Oprava cesty pod Zoborom výrazne zmení autobusovú dopravu

Cez víkend čakajú cestujúcich nitrianskou MHD veľké zmeny. Kvôli rekonštrukcii okružnej križovatky pod Zoborom dôjde k viacerým obmedzeniam.

Práce začnú už v piatok 17. júla o 18. hodine a skončia v nedeľu 19. júla o 21. hodine. Rekonštrukcia spôsobí obmedzenia autobusom aj osobným automobilom. Počas realizácie investičnej akcie nebude možné vyjsť z okružnej križovatky smerom z Dobšinskej ulice na Zobor a tiež z Nepervillskej ulice do centra mesta.

„Vplyvom týchto obmedzení príde k pomerne rozsiahlym obchádzkam, na väčšom počte liniek. Trasy liniek budú zmenené len smerom do centra,“ informoval koordinátor dopravy MHD Vladimír Šimko.

Obrnte sa preto trpezlivosťou, zmien bude veľa, navyše, autobusy pri prejazde staveniskom môžu meškať. Spoločnosť Arriva Nitra zároveň prosí cestujúcich o strpenie a akceptáciu.

Foto: Mesto Nitra

Od piatku do nedele budú so zmenami premávať linky 1, 2, 4, 6, 9, 10, 16, 17, 23, 26, 27 a 30.

  • Autobusy č. 1, 9, 10, 17, 26 a 27 pôjdu obchádzkovou trasou a nevynechajú žiadnu zastávku, na nástupisku Pod Zoborom na Chrenovskej ulici budú stáť ako autobus č. 25. Ďalej pôjdu bez zastavenia po Chrenovskej ulici, Triede Andreja Hlinku, Slančíkovej, Chrenovskom moste, Wilsonovom nábreží, Predmostí a ďalej už na zastávkach, ktoré smerujú do cieľových trás jednotlivých autobusov,“ opisuje radnica.
  • Linky 2, 4, 16 a 23 vynechajú zastávky Lomnická a Nábrežie mládeže. Ako náhradné spojenie z týchto zastávok do centra mesta odporúčame použiť presmerované linky 6 a 30,“ doplnil koordinátor MHD.
  • Autobusy s číslom 6 a 30 vynechajú zastávky na Chrenovskom cintoríne, Chrenovskej ulici, pri OC MAX a Pod Zoborom. Dopravca odporúča využiť linky 2, 4, 13, 23 alebo 25.
  • Zmenená bude i trasa autobusov č. 1 a 9. Podľa Šimka v smere na Zobor vynechajú zastávku Vinárske závody a zastávku Amfiteáter obslúžia na nástupisku ako linka 2.

Titulná foto: Mesto Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password