Opäť nás zasiahne silný vietor. Hrozí aj poľadovica

Pre Nitru a okolie platia na pondelok a utorok výstrahy 2. a 3. stupňa pred silným vetrom. Pozor si dajte aj na poľadovicu.

Meteorológovia varujú Slovensko pred silným vetrom, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 105 – 115 km/h. „Táto rýchlosť predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká. Pravdepodobnosť výskytu mimoriadnych škôd a ohrozenia ľudských životov je veľmi vysoká,“ varuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Výstraha 3. stupňa pred silným vetrom platí v Nitre a okolí v pondelok od 12.00 do 18.00. Na utorok v čase od 9.00 do 16.00 je vydaná výstraha pred vetrom 2. stupňa.

V pondelok od 18.00 do 19.00 a v utorok môže vietor v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 85 – 105 km/h. Táto rýchlosť nie je až taká nebezpečná, no na naše pomery nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je stále vysoká.

Zdroj: SHMÚ

V okrese Levice sa ojedinele očakáva aj tvorba poľadovice. Meteorológovia pre tento okres vydali výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou na pondelok od 2.00 do 12.00.

K zvýšenej opatrnosti vyzýva obyvateľov aj mesto Nitra. V sobotu dala radnica v Mestskom parku preventívne spíliť 6 stromov. „Na pondelok je hlásený silný vietor, preto chceme, aby boli dovtedy najproblémovejšie stromy dole,“ informovalo mesto na sociálnej sieti.

Zdroj: Mesto Nitra

Od 10.00 je z dôvodu silného vetra zatvorený mestský park na Sihoti aj cintoríny. Toto opatrenie platí až pokiaľ vietor neustane.

Radnica pripomína obyvateľom aj zásady platné pri silnom vetre. Dôležité je nezdržiavať sa v blízkosti stromov, obmedziť pohyb v okolí budov, z ktorých by vietor mohol strhnúť strešné krytiny, jazdu autom prispôsobiť poveternostným podmienkam a doma preventívne zabezpečiť okná, dvere aj záhradný nábytok.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password