Online expozícia Nitrianskej galérie: O psíčkovi a mačičke

Nitrianska galéria pripravila pre svojich nadšencov netradičnú expozíciu, ktorá je zameraná na predstavenie surrealistickej kolekcie 20 diel od Karola Barona a Ladislava Gudernu. Netradičnosť spočíva najmä v online prevedení, ktoré má osloviť širšie spektrum milovníkov umenia.

V poradí tretia online expozícia predstavuje dielo Josefa Čapka – O psíčkovi a mačičke. Rozprávka, tak ako ju mnohí poznáme, je však dotvorená parafrázami z vybraných diel Karola Barona a Ladislava Gudernu, ktoré dávajú knižnému dielu úplne nový rozmer.

V expozícii sa deň mení na noc, z mačičky sa stáva psíček, ich potravou sú farebné vznášajúce sa granule, ktoré reagujú na dotyk online návštevníka.

Hlavným cieľom online výstavy je prebudiť u ľudí citlivosť, sebareflexiu a emócie. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o surrealisticky uchopený dej imaginárnych postavičiek v rozprávke, ktoré prežívajú rôzne zaujímavé situácie. Tvorcovia celého konceptu však vyzdvihujú najmä skutočnosť, že rozmanitosť krásy života spočíva v jednoduchých riešeniach. Ľudia sa často nevedia vysporiadať s vlastnými problémami a berú ich priveľmi tragicky. Niekedy je však riešenie problému jednoduché – použiť vlastný rozum.

„Ak máte chuť, tak príďte aspoň takto na návštevu do galérie, pretože sa nachádzame TU pri vás, v priestore obrazovky vášho mobilu, tabletu či počítača. Ale samozrejme, že vás radi uvidíme aj v kamennej galérii. Na návštevu galérie si nemusíte nič špeciálne so sebou brať, iba chuť prísť a spoznávať bohatý svet umenia,“ uviedla Nitrianska galéria na svojej stránke.

Televízia Nitrička

Forgot Password