Olympijský výber hokejovej reprezentácie

Peter Oremus a Andrej Kmeč viedli mužstvo hráčov do 23 rokov.

Olympijská reprezentácia bola zostavená na základe výzvy vytvoriť prípravu pre našu hokejovú 20 na majstrovstvá sveta. Stav bol po 60 minútach 7:4 v prospech olympijského výberu. Po skončení riadneho hracieho času sa tréneri dohodli na predĺžení. To skočilo opätovnou výhrou olympijského výberu, skóre 9:5.

Bližšie nám povedal Andrej Kmeč, odchovanec Nitry, bývalý profesionálny hokejový útočník a donedávna aj nitriansky hokejový tréner. Pri tejto akcii zastával post asistenta a na spoluprácu bol oslovený trénerom Petrom Oremusom.

Andrej Kmeč
Zdroj: HKNitraFB

Ako hodnotíš zápas s odstupom času?

Zápas sme mali jasne v rukách. Bolo vidieť, že hrá 20 ročná reprezentácia, bol to živelný a rýchly hokej. Splnilo sa to, čo sa od toho očakávalo. Pri zápase bolo hlavne vidieť, že mužstvo tvoria hráči, ktorí majú chuť hrať a boli radi, že sa mohli zúčastniť tohto konkrétneho olympijského výberu. Je to pre nich určitá motivácia do budúcnosti.

Aká bola v kabíne nálada pred zápasom, prevládala nervozita alebo skôr predzápasový entuziazmus?

Myslím, že nervozita pred týmto zápasom nebola. Bol to prípravný zápas, chalani neboli pod tlakom, nebolo nutné ho vyvíjať. Išlo o to, aby si z chuti zahrali, a aby ukázali čo v nich je.

V čom podľa teba naši mladší hráči vynikajú oproti svetovej konkurencii? Konkrétne sa môžeme zamerať aj na tento olympijský výber.

Je to otázka na dlhé rozoberanie a je to sčasti aj vec názoru. Musíme si všímať individuálne každého jedného hráča. Každý má svoje prednosti a, naopak, aj svoje mínusy. Veľa sa diskutuje a baví o tom, v čom naša hokejová scéna zaostáva a v čom vyniká. Ja osobne si myslím, že v minulosti sme boli tvorivejší a prekvapivejší v jednotlivých hráčskych situáciách, čo sa momentálne zo slovenskej hry vytráca.

Čo bolo zatiaľ najzábavnejšie na práci trénera a na práci pre tento výber, čo ťa najviac nadchlo?

Trénerstvo a práca trénera, samozrejme, závisí od hráčov aj od nálady tímu. Čím viac víťazstiev, tým je zábava väčšia. Ale pre trénera je asi najväčšou náplňou/uspokojením to, že myšlienky, ktoré sa snaží vštepiť hráčom, samotní hráči plnia a majú z toho radosť. Tiež je veľké zadosťučinenie vidieť ako sa hráči za sezónu posunuli a napredovali. Človek potom vidí, že tá práca dáva zmysel.

Majú dnešný hráči vďaka modernej dobe a technologickému pokroku lepšie schopnosti než staršia generácia?

Každý šport sa vyvíja, platí to aj pre hokej. Ak sa pozrieme dozadu, je vidieť, že sa každým rokom hokej vyvíja a zrýchľuje. Základ hry je, samozrejme, ten istý, ale tréningové metódy novej generácie, výstroje a samotné hokejky spôsobujú, že hráči aj samotná hra je dynamickejšia. Hráči musia mať rýchlejšie reakcie, rýchlejšie herné myslenie, na všetko je v hre menej času.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password