Oldtimer Pribina Star v Janíkovciach

Majitelia starých vetroňov sa pomaly začnú schádzať na zaujímavej akcii. Už od zajtra ju hostí letisko v Janíkovciach.

Akcia „Oldtimer Pribina Star“, ktorá patrí aj do osláv storočnice nitrianskeho letiska, bude v znamení súťaží aj rekreačného lietania. Súťažiť sa bude v cross country preletoch, ktoré oboduje športový komisár. Trať „Hviezda“ v súťažných sekciách bude v niekoľkých obmenách.

Na hlavnú súťaž je momentálne prihlásených 8 slovenských pretekárov a dvaja českí.

Bojovať budú aj nitrianski pretekári, Jozef a Igor Ottovci. Jozef sa predstaví na veteráne Zlín 23 Honza, skonštruovaného v roku 1946. Organizátori sa tešia aj z tradície dobrého počasia a lokálneho entuziazmu vetroňových nadšencov.

„Tento ročník bude mimoriadny nielen už tradične vopred vybaveným počasím, ale aj skutočnosťou, že sa bude niesť v znamení storočnice nitrianskeho letiska a aviácie na našej rodnej hrude vôbec,“ znie stanovisko na webe organizátorov.

minuloročná momentka, zdroj: TASR


Info: https://www.airportnitra.sk/sk/oldtimer-pribina-star.html

Súčasťou podujatia budú aj dve párty, 6.augusta Aeroklubová a Hangár párty s oficiálnym vyhlásením výsledkov 9. augusta. Ak ste teda milovníkov bezmotorového lietania, do ďalšej soboty sa určite nezabudnite zastaviť v Janíkovciach.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password