Október tradične patrí Študentskej kvapke krvi

Slovenský červený kríž organizuje už 25. ročník akcie.

Prenosné transfúzne stanice budú k dispozícii na viacerých miestach po celom Slovensku. Akcia oficiálne začala 7. októbra odberom na Obchodnej akadémii v Petržalke. Ambasádorkou projektu mojakrvnaskupina.sk, ktorý zastrešuje aj študentskú kvapku, je známa moderátorka Aneta Paríšková. Tá s bezpríspevkovým darcovstvom začala až po štyridsiatke.

„Nikdy nie je neskoro začať. Už párkrát v živote som to chcela urobiť, ale nemohla som zo zdravotných dôvodov. Darovanie krvi je pre mňa symbolom pomoci ľuďom, čo patrí k mojej životnej filozofii,“ uviedla moderátorka po svojom prvom odbere.

Prezident Slovenského červeného kríža Viliam Dobiáš si váži každého jedného darcu a považuje to za istý typ hrdinstva.

Podujatie má každoročnú tradíciu aj na miestnej univerzite UKF. Tento rok by si teda jej študenti a zamestnanci mali zapísať do diárov dátum 24. október.

Odbery budú prebiehať na Pedagogickej fakulte Univerzity na Dražovskej ceste od 8.30 h.

Pre bližšie informácie zájdite na stránku darujkrv.redcross.sk, prípadne presné výjazdové odbery nájdete na ntssr.sk. Skús pomôcť, lebo nikdy nevieš, keby budeš potrebovať pomoc ty.

Zdroj: darujkrv.redcross.sk

titulná fotka: zdravie.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password