Ohrozovali svoje zdravie a donútili policajtov hrať schovávačku

Lozenie po budovách sa zrejme stáva novou zábavou. Netreba však zabúdať, že toto konanie je trestné.

Policajné prípady z 20. týždňa hlásia rôzne situácie. Príslušníkom operačného strediska bolo nahlásené, že nemenovaný dôchodca nezdvíha svojmu synovi telefón a nereaguje na klopanie. „Oznamovateľ (syn dôchodcu, pozn. red.) odomknúť nemohol, pretože kľúč bol v zámke z vnútornej strany. Na otvorenie bytu boli privolaní hasiči, ktorí na miesto prišli i s hliadkou policajného zboru,“ vysvetľuje Mestská polícia.

Za dverami našli ležať imobilného 65-ročného muža, ktorý pre silné bolesti vo svojich nohách nevládal chodiť, ani sa pohybovať. Dôchodca sa, podľa vyjadrenia polície, nenachádzal v ohrození života. Zdravotnú starostlivosť však odmietol. „Oznamovateľ mestským policajtom i zasahujúcim zložkám poďakoval za pomoc a uviedol, že ich asistenciu už nepotrebuje a ďalej si poradí sám,“ uvádza Mestská polícia.

Hliadky sa vybrali aj na Považskú ulicu – časť Klokočina, kde sa podľa oznamu mali nachádzať dvaja muži na lešení domu. „Vyslaná hliadka zistila, že na bytovom dome prebieha rekonštrukcia, zateplovanie a na štyroch vchodoch je umiestnené lešenie. Na ňom spozorovali dvoch mladých mužov, ktorí sa vyšplhali až na strechu budovy,“ informuje MP. Situáciu monitoroval operátor kamerového systému, ktorý potvrdil prítomnosť dvoch osôb na streche.

Tí sa, okrem šplhania, venovali aj inej zábave – robeniu selfie. Na výzvy zliezť dole nereagovali, očividne sa báli zliezť pre hroziacu pokutu. Z dôvodu zachovania bezpečnosti mužov na budove hliadka na strechu nešla, pretože hrozilo, že muži spanikária a pri pokuse o útek pred hliadkou môžu z lešenia spadnúť alebo sa inak zraniť,“ odpovedá MP.

Pixabay

Mestskí policajti sa preto museli uchýliť k hre na schovávačku.

Predstierali odchod od bytového domu a vzdialili sa tak, aby ich nebolo vidieť a počkali, kým muži zlezú dolu sami. Keď boli bezpečne na zemi, hliadka ich vyzvala na predloženie dokladov totožnosti,“ prezrádza MP. Muži vo veku 29 a 24 rokov zaplatili blokovú pokutu a svoje konanie oľutovali. Uznali, že sa správali hlúpo a nerozvážne.

Podobný prípad sa stal v závere týždňa. „Školník Základnej školy Nábrežie mládeže vo večerných hodinách telefonicky nahlásil príslušníkovi operačného pracoviska mestskej polície, že po streche budovy školy behajú neznáme osoby,“ odkazuje MP. Hliadka na mieste vyzvala mladistvých, aby postupne a hlavne opatrne zliezli. „Zároveň sa ich snažili upokojiť, aby neprišlo k potenciálnemu úrazu, ktorý hrozil, ak by sa mladiství pokúsili o nepremyslený útek pred príslušníkmi,“ vysvetľuje MP.

Na pevnej zemi sa po horolezeckom výkone stretla šestica mladistvých chlapcov. Netrvalo dlho a na miesto prišli aj ich zákonní zástupcovia – rodičia.

„Po krátkom výchovnom pohovore si ich rodičia postupne prevzali do svojej starostlivosti a previezli domov,“ dodáva MP.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password