Ohnisko koronavírusu v ubytovni pri Nitre je podchytené. Počet pozitívnych však ešte môže rásť

Medzi potvrdenými prípadmi sa nachádzajú aj zamestnanci spoločnosti Foxconn.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Nitre v utorok 21. júla upozornil na zmenenú epidemiologickú situáciu v okrese. Za včerajší deň pribudlo sedem importovaných prípadov ochorenia COVID-19.

Všetky nakazené osoby pricestovali na Slovensko zo Srbska.

„V 1 prípade išlo o sporadický importovaný prípad, izolovaný v domácom prostredí. Ďalších 6 prípadov bolo zachytených v zariadení, ktoré je v karanténe od 17. 7. 2020. Celkový počet pozitívnych z tohto zariadenia v okrese Nitra je k dnešnému dňu 8,“ uvádza RÚVZ. Laboratórne vyšetrenia sa podľa dostupných informácií vykonávajú u ďalších 74 testovaných, počet pozitívnych prípadov tak môže ešte narásť.

Pozitívne osoby sú izolované, negatívne testovaní podliehajú karanténe a budú opakovane vyšetrení po uplynutí inkubačnej doby.

Spomínané zariadenie, ktoré je v karanténe, sa podľa našich informácií nachádza na Rastislavovej ulici, má ísť o Ubytovňu NR. Izolovaní patria k zamestnancom spoločnosti Foxconn.

Vo firme aktuálne od 11. 7. prebieha celozávodná dovolenka. Podľa Petra Krča z Foxconnu, niektorí zamestnanci počas nej navštívili aj krajiny, ktoré sa nenachádzajú na zozname menej rizikových krajín. V zmysle platného opatrenia sa dotyční podrobili povinnému postupu. Po návrate sa nahlásili na RÚVZ, boli v izolácii v ubytovacom zariadení a podrobili sa povinnému testovaniu. „Ku dňu 17. 7. boli medzi týmito zamestnancami vracajúcimi sa z dovolenky identifikované dve osoby ako Covid pozitívne. V pondelok 20. 7. bolo identifikovaných ďalších 6 osôb,“ spresnil výsledky testovania Peter Krč. Ani jeden z pozitívnych prípadov podľa hovorkyne FN Nitra Tatiany Timkovej nie je v nitrianskej nemocnici hospitalizovaný. Krč tvrdí, že v rámci preventívnych opatrení nariadil RÚVZ 17. 7. karanténne opatrenia pre všetky ubytované osoby zo spomínaného zariadenia, zabezpečujú sa aj ďalšie kontrolné testovania izolovaných osôb.

„Testovanie bude prebiehať aj naďalej, takže možno tam ešte nejaké pribudnú. Ohnisko je podchytené, ľudia izolovaní, dohľadávajú sa kontakty,“ dodal k situácii Marek Eliáš z komunikačného referátu ÚVZ SR.

„Po ukončení celozávodnej dovolenky od 27. 7. samozrejme nebudú izolovaní pracovníci zaradení do výkonu práce a ich návrat na pracovisko bude možný až po odsúhlasení zo strany RÚVZ,“ dodal Krč.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password