Adventný program na Nitrianskom hrade bude sprevádzaný tradíciami aj novinkami

Program na predvianočné obdobie ponúka aj areál Nitrianskeho hradu. Tradičné koncerty, prehliadky a výstupy na vežu doplní vzácny betlehem či ukážky stredovekého života.

zdroj: FB Nitriansky hrad/Nitra Castle

Advent v Hornom meste potrvá od 3. do 22. decembra. Vedenie Nitrianskeho hradu dnes zverejnilo oficiálny program. Počas niekoľkodňového podujatia môžete využiť výdajné okienko vo Vazulovej veži, kde sa zohrejete a občerstvíte.

Počas víkendov od 3. decembra si môžete pozrieť výhľad na zimnú Nitru.

Sprievodcovia vás od 10. do 16. hodiny (posledný vstup o 15.30 hod.) zoznámia so svätcami adventného obdobia, „porozprávajú vám o katedrálnom betleheme a vystúpia s vami na vežu katedrály,“ uvádza vedenie hradu.

Čakajú nás dve koncertné nedele.

LHP Muzika bude na nádvorí pri Vazulke vystupovať už 4. decembra. O týždeň neskôr sa bude v katedrále konať organový koncert.

Od tohto dátumu si budete môcť pozrieť aj unikátny betlehem vyrobený z iniciatívy biskupa Viliama Judáka. Betlehem bude celoročne dostupný v expozícii Diecézneho múzea.

Počas jedného víkendu sa návštevníci hradu prenesú do obdobia stredoveku.

„Ochutnajte stredovekú kuchyňu, spoznajte stredovekú výzbroj a remeslá. Dobový spolok Satyros si pre najmenších pripravil aj detskú arénu,“ informuje hrad.

Konať sa bude tiež svätá omša spojená s požehnaním a vyslaním koledníkov. K dispozícii budú aj duchovné rozhovory v katedrále s možnosťou spovedania sa.

Program počas posledného víkendu zavŕši omša spojená s odovzdaním Betlehemského svetla.

zdroj: FB Nitriansky hrad / Nitra Castle

Televízia Nitrička

Forgot Password