Odmenili záchranu života

Najväčší dar je dar života, ten sa podarilo zachrániť príslušníkovi Mestskej polície v Nitre.

Pre Krystiana Dominika Potyrala bola jeho bežná obhliadka ulicami mesta výnimočná, zrejme si ju zapamätá do konca života. Po tom, čo zaregistroval maloleté dieťa bez dozoru dospelého v blízkosti cesty si uvedomil, že pôjde do tuhého. Dieťa pomerne veľkou rýchlosťou mierilo k ceste na odrážadle (buď kolobežka alebo skateboard), pričom si neuvedomovalo autá, ktoré sa na frekventovanej ceste nachádzali. Nechýbalo málo a Nitru by postihla ďalšia tragédia.

Našťastie spomenutý príslušník polície situáciu vyhodnotil ako maximálne rizikovú a zakročil. Na dieťa začal najprv hlasno kričať, to však nestačilo, preto vybehol na vozovku, čím upozornil vodičov na nebezpečnú situáciu. Dominik Potyrala následne dieťa fyzicky zachytil, tesne predtým, ako by vbehlo pod kolesá idúceho auta.


Celá situácia sa odohrala práve na takom mieste, kde sa nenachádzal priechod pre chodcov a chodník je tak výnimočne úzky, že vodič má minimum priestoru a času spozorovať rýchlo pohybujúcu sa osobu a včas zabrzdiť motorové vozidlo, navyše, keď tá osoba je malého vzrastu,“ informuje Mestská polícia v Nitre.

Vodič prichádzajúceho auta okamžite dupol na brzdy. Aj napriek jeho expresnej reakcii, dokázal zastaviť svoje vozidlo až niekoľko metrov za možným miestom zrážky. Za tento počin dostal Dominik Potyrala ocenenie v podobe Čestného odznaku.

Príslušník Mestskej polície v Nitre, Krystian Dominik Potyrala, bol za tento svoj pohotový zásah a záchranu ľudského života ocenený na sneme Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií a bol mu udelený Čestný odznak,“ dodáva Mestská polícia v Nitre.

Zdroj: Mestská polícia Nitra

Treba podotknúť, že v dnešnej dobe sa do módy opätovne vracajú kolobežky, skateboardy a iné nástroje slúžiace na prepravu. Na jednej strane môžeme byť radi, že čoraz viac ľudí rozmýšľa o alternatívnej doprave, že sa deti, v rámci svojho voľného času, istým spôsobom znova začali hýbať. Na strane druhej naše mesto nie je zábavný park, a zatiaľ nemá všade vybudované trasy pre cyklistov a ľudí na inom dopravnom prostriedku. Táto situácia sa preto môže opakovať. Naše deti treba upozorniť na riziká, ktoré používanie akéhokoľvek odrážadla prináša. A to nielen teraz, ale aj potom čo budú trasy zabezpečené vcelom meste. Naši policajti nemôžu hliadkovať na každom kroku a ďalší incident by mohol skončiť tragédiou, nie ocenením.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password