Odkazprestarostu reaguje na podnety svojich občanov

Všimli ste si neupravený chodník alebo zdemolovanú cestu? Napíšte odkaz starostovi!

Internetový portál odkazprestarostu.sk slúži obyvateľom mesta Nitry, ktorí spozorovali neudržiavané časti svojho mesta. Pokiaľ natrafíte na zanedbané časti svoje, sťažnosti a pripomienky môžete napísať na túto stránku, ktorá oboznamuje vedenie s problémami údržby. Túto možnosť využili len počas júla stovky ľudí. „V júli sme prijali od obyvateľov 129 podnetov cez odkazprestarostu.sk. Mnohé podnety sa vyriešili rýchlo, nakoľko nevyžadovali dlhodobú prípravu ani financie,“ odkazuje vedenie mesta Nitry.

foto: TV Nitrička

Ľudí obťažovali najmä odpadky, ktoré zaťažovali životné prostredie a kazili atmosféru Nitry. Tie sa podarilo úspešne odstrániť. „Bez špiny a odpadkov sú lokality na Hviezdnej, Čajkovského, Cabajskej, Lieskovej, Dolnozoborskej, Schurmannovej, Výstavnej, Golianovej, Popradskej, Hlavnej, Ďurčanského, ale aj na Cintorínskej ulici,“ vysvetľuje mesto Nitra.

Novomeského, Žilinskú a Popradskú ulicu zas trápila bujná vegetácia.

Tá je po novom rovnako, ako aj nebezpečné konáre a prekážajúce kríky na Triede Andreja Hlinku, Jesenského, Moyzesovej, Napervillskej, Dlhej, Topoľovej a na Lomnickej ulici, odstránená.

Obyvatelia nahlasovali aj neupravené a zanedbané detské ihriská. Jedno také na Lesnej ulici preto navštívili pracovníci, ktorí ho repasovali spoločne s lavičkami. Pomoc si vyžiadali aj na Coboriho a Mikovíniho ulici, kde sa nachádzali výtlky. Tie sú v súčasnosti minulosťou.

Kedy sa zbavíme nahlásených nepojazdných vrakov, ďalších výtlkov, chýbajúcich kanalizačných poklopov či nefunkčného verejného osvetlenie nevedno.

Všetky ďalšie nedostatky sú podľa vyjadrenia mesta v štádiu riešenia.

Foto: Ilustračné

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password