„Odhovárali ma od toho. Hovorili mi, že je to škodlivé a budú z toho ďalšie choroby,“ hovorí zaočkovaný senior Jozef

Registračný formulár na očkovanie je momentálne otvorený pre ďalšiu skupinu ľudí, seniorov nad 85 rokov žijúcich mimo zariadení sociálnych služieb.

S rozbehnutou vakcináciou verejnosti prichádzajú od pondelka 25. januára do Fakultnej nemocnice v Nitre skupiny seniorov na očkovanie. Jedným z nich je aj 88 ročný Jozef Čulák z obce Výčapy Opatovce, ktorý prišiel v sprievode nevesty.

Dohodnutému termínu vakcinácie predchádzala registrácia prostredníctvom formulára na stránke www.korona.gov.sk

„Vakcinácia nebolí, nebolo to ani cítiť. Aj som čakal reakciu, lebo tá ihla je dosť veľká, ale vôbec to nebolo cítiť,“ hovorí senior Jozef, ktorý má s očkovaním skúsenosti, nakoľko sa dáva pravidelne očkovavať proti vírusu chrípky. V spoločnej domácnosti pána Jozefa Čuláka Covid-19 už prekonali, preto sa snažili chrániť ho a izolovať.

Jozef Čulák

Rodinu znepokojilo, keď sa dozvedeli, že seniora sa snažili od očkovania odhovoriť priatelia a známi v podobnom veku. Nízky záujem o očkovanie môžu spôsobiť práve dezinformácie, ktoré sa šíria. Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička.

Fakultná nemocnica na svojej webovej stránke už zverenila formulár pre registrovanie náhradníkov na očkovanie, ktorí spĺňajú kritériá náhradníkov pre danú očkovaciu fázu. „Vakcíny, ktoré sú nachystané pre ľudí, ktorí neprišli, sa musia do určitého času spotrebovať, takže by bolo dobré, kedy záujemcovia boli k dispozícii do pol hodiny po zavolaní,“ vysvetľuje Branislav Veselý, námestník FN Nitra.

Aktuálne môžu byť náhradníkmi seniori nad 65 rokov alebo človek so závažnými ochoreniami, ktoré sú vyzmenované vo formulári na stránke.

Ministerstvo zdravotníctva dáva tiež do pozornosti novú infolinku zriadenú pre potreby registrácie strarších ľudí na očkovanie.


Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password