Odborníci z SPU vás naučia, ako sa starať o interiérové rastliny

Spoznávanie a starostlivosť o interiérové rastliny ponúknu workshopy, ktoré pre verejnosť pripravuje Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre.

Odborníci z univerzity predstavia záujemcom rôzne rastliny a tiež spôsoby, ako ich pestovať správne. Pestovateľka a kurátorka zbierky orchideí v Botanickej záhrade SPU, Margita Záhorská, ukáže záujemcom pestrý sortiment týchto okrasných kvetov. „Zároveň sa s účastníkmi podelí o svoje dlhoročné skúsenosti s ich pestovaním a starostlivosťou. Súčasťou podujatia bude aj prehliadka zbierok v skleníkoch botanickej záhrady,“ informovala SPU.

Workshop sa uskutoční 26. februára.

O interiérových rastlinách bude hovoriť záhradný architekt a lektor na SPU, Marek Hus. Na workshope, ktorý sa bude v skleníkoch záhrady konať 12. marca, bude hovoriť o dôležitosti spolužitia s rastlinami, o zásadách ich pestovania a umiestňovania v interiéroch. „Účastníci podujatia si budú môcť vyskúšať aj vysádzanie a starostlivosť o rastliny v zbierkach botanickej záhrady,“ pripomenuli organizátori podujatia.

Televízia Nitrička

Forgot Password