Od Tatier k Dunaju napriek skleróze multiplex

Šiesty ročník charitatívneho podujatia sa blíži aj do Nitry, kde dorazí v piatok 28. augusta v podvečerných hodinách.


V dňoch 26. – 29. 8. 2020 prebieha už šiesty ročník charitatívneho podujatia Od Tatier k Dunaju napriek skleróze multiplex. Ide o cyklistické podujatie organizované občianskym združením Nádej, ktoré zastrešuje pacientov so sclerosis multiplex.

Cieľom združenia je získať podporu povedomia o tejto chorobe.

Na trase dlhej približne 350 kilometrov so štartom na Štrbskom plese a so záverom v Bratislave, sa zúčastní približne 60 cyklistov z radov samotných pacientov, ako aj podporovateľov zo širokej verejnosti. Etapovými mestami sú tento rok Čertovica, Žiar nad Hronom, Nitra a Bratislava.  

„Do samotnej Nitry dorazí pelotón v piatok 28.augusta 2020 v čase  17.00 -17.30, jeho útočiskom bude na tento večer penzión Lux a priľahlá reštaurácia u Krba,“ hovorí Andrej Felix, spoluorganizátor Critical Mass Nitra. Ako ďalej informuje, spred reštaurácie bude nasledujúci deň, t.j. v sobotu 29.8.2020 o 9.00 hodine, štart záverečnej etapy Nitra – Bratislava. Všetkým zúčastneným cyklistom, ktorí sa o charitatívne podujatie pričili, prajeme na náročnej ceste skvelé počasie a veľa štastných kilometrov.

Zdroj foto: FB od Tatier k Dunaju na bicykli so SM

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password