Od skorých ranných hodín pomáhal obyvateľom Polygonu aj Červený kríž

Sídlo Červeného kríža počas dnešného dňa prijíma materiálnu pomoc pre ľudí, ktorých postihol požiar na Polygone.

Pomocnú ruku počas nedávneho požiaru na nitrianskom Polygone podal aj Slovenský Červený kríž, územný spolok v Nitre. Humanitárna jednotka nitrianskeho Červeného kríža na žiadosť operačného strediska zasahovala od skorých ranných hodín pri pomoci ľuďom.

Dobrovoľníci pomáhali v mieste dočasného bývania.

Deväť ľudí bolo dočasne ubytovaných na Levickej ulici v Nitre, oblečenia majú podľa kríža teraz dosť. Pri riešení vzniknutej situácie spolupracoval Červený kríž s mestom Nitra, mestskou políciou, štátnou políciou a krízovým tímom.

Materiálnu pomoc je možné priniesť na Vajanského ulicu.

„Ak by ste mohli niečo poskytnúť pre ďalšie rodiny (oblečenie, drogéria, trvanlivé potraviny), V PRIEBEHU DNEŠNÉHO DŇA (2.1.2023) môžete veci priniesť do nášho sídla na Vajanského 7 v Nitre,“ informuje nitriansky Červený kríž.

Oblečenie, drogériu a iné materiálne potreby vie zaistiť a preberať aj Občianske združenie Podaj mi ruku na mestskej tržnici.

„Sledujte oficiálne kanály mesta Nitra pre viac informácií,“ dodala nitrianska radnica.

Primátor Nitry Marek Hattas sa včera popoludní prostredníctvom sociálnej siete vyjadril, že informácie o tom, aké materiálne potreby zasiahnutí obyvatelia potrebujú, sa dávajú dohromady.

Televízia Nitrička

Forgot Password