OD Prior prednedávnom opäť otvorili, okolie zostalo nezmenené. Bude sa však revitalizovať

Doba realizácie a suma, ktorá bude potrebná na plánovanú revitalizáciu zatiaľ známe nie sú.

Obchodný dom Prior nachádzajúci sa v centre Nitry pred takmer dvomi mesiacmi znovu otvorili. Jeho okolie sa však nezmenilo. TV Nitrička sa ľudí, ktorí okolo neho prechádzali, pýtala, aký majú na to názor. Niektorí sa zhodli, že im tam chýba zeleň.

„Tak to je katastrofa, keď pozerám na ten chodník. Boli tu aj lavičky, nie je tu nič. Nepáči sa mi to tu. Milujem zeleň, všade by malo byť veľa zelene, mali by tu byť stromy. Nechápem. Všade je len asfalt a diery,“ uviedol muž. Podobný názor mala aj mladá žena, ktorá by privítala v okolí tohto obchodného domu taktiež zeleň.

Mesto Nitra si je vedomé toho, ako okolie OD Prior vyzerá a chce mu dať novú podobizeň. „My momentálne hľadáme riešenie, aby sme tam doplnili ako verejnú zeleň, tak aj prvky mobiliár a zrekonštruovali aj samotný chodník v celom úseku od OD Prior až po VÚB banku. Toto je niečo, na čom momentálne pracujeme,“ uviedol poradca pre komunikáciu MsÚ v Nitre Henrich Varga.

Kedy bude plánovaná revitalizácia uskutočnená a aká suma bude na ňu potrebná zatiaľ známe nie je, pretože je ešte len v predprojektovej príprave.

foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password