Od nedele bude MHD v Nitre jazdiť so zmenami v cestovnom poriadku

Zmena súvisí s novým grafikonom vlakovej dopravy.

foto: archív TV Nitrička

Po zmenách cestovného poriadku na železnici treba od nedele 11.12. s obmenou rátať aj na linkách mestskej autobusovej dopravy v Nitre. Ide o linky 9, 14, 24, 26 a 99.

9

Na linke 9 sa v dňoch pracovného vyučovania mení spoj, ktorý zatiaľ z Kmeťovej odchádza o 7.21. h Po novom bude z Kmeťovej premávať už o 7.16 h. „Zároveň sa pridáva zachádzka na zastávky Veterinárska a Šindolka, Dolnohorská,“ upozorňuje dopravná spoločnosť Transdev.

14

Spoj linky 14, ktorý v pracovných dňoch začína o 4.37 h na zastávke Centrum, Mlyny smer Nitrianske strojárne, bude začínať na zastávke Gorazdova o 4.27 h. „Vďaka tomu spoj zabezpečí dovoz cestujúcich z Chrenovej k osobnému vlaku ZSSK do Trnavy, ktorý bude zo ŽST Nitra po novom odchádzať už o 4:46,“ vysvetľuje Transdev.

24

Na linke 24 sa celotýždenne posúva spoj z 4.37 na 4.27 h z Kmeťovej smerom na Železničnú stanicu. Dôvod je rovnaký, ako pri prechádzajúcej obmene. „V dňoch školského vyučovania sa zriaďuje nový spoj s odchodom o 7:09 z Kmeťovej na Železničnú stanicu,“ dodáva autobusový dopravca.

26

Linka 26 už v podvečerných hodinách nebude zachádzať na zastávku k Novému cintorínu. V pracovných dňoch pôjde posledný spoj od Nového cintorína o 16.15 h a v soboty, nedele a sviatky o 16.09 h.

99

Spoj linky 99 o 7.10 h z Kmeťovej cez Železničnú stanicu na Šindolku sa ruší a zriaďuje sa nový spoj o 7.45 zo Železničnej stanice smer Šindolka, Dolnohorská. Tým spoj nadviaže na nové príchody vlakov o 7.35 od Nových Zámkov a 7.42 od Topoľčian. „Spoj bude premávať ako zrýchlený – od Železničnej stanice pôjde na zastávku Pod Zoborom bez zastavenia, ďalej zastaví na zastávkach Amfiteáter, ZŠ pod Zoborom, Veterinárska a Šindolka, Dolnohorská,“ informuje Transdev.

Televízia Nitrička

Forgot Password