Od dnešného dňa platia prísnejšie opatrenia v Nitrianskom kraji

Covid automat sa opäť mení a zasiahne aj jeden z okresov Nitrianskeho kraja.

Od dnešného dňa budú podľa nového rozdelenia covid automatu na Slovensku už len štyri okresy zelené a budú sa nachádzať vo fáze monitoringu. Stupeň ostražitosti si bude vyžadovať 44 okresov a na mape budú svietiť na oranžovo, 27 okresov bude červených a budú sa nachádzať v 1. stupni ohrozenia. Do 2. stupňa ohrozenia sa dostali už 4 okresy a okres Bardejov je pre rýchle zhoršenie pandemickej situácie zaradený do druhého stupňa ohrozenia už od 17. septembra.

Nitriansky kraj má od dnešného dňa 6 oranžových a 1 červený okres. Zelený už nebude ani jeden okres v kraji a do stupňa ostražitosti sú zaradené okresy Nitra, Komárno, Šaľa, Nové Zámky, Topoľčany a Zlaté Moravce.

V 1. prvom stupni ohrozenia (červená fáza) sa nachádza okres Levice.

V platnosti ostáva nariadenie, že stravovacie prevádzky a organizátori hromadných podujatí si môžu vybrať, v akom režime budú fungovať. Režim „základ“ znamená, že vstup nie je obmedzený, ani limitovaný podmienkami. Režim „OTP“ umožňuje vstup pre očkovaných, testovaných, alebo po prekonaní ochorenia COVID-19. Negatívny výsledok musí mať platnosť 72 hodín z PCR testovania a z antigénového testu maximálne 48 hodín od odberu. Plne zaočkovanou je osoba 14 dní po podaní druhej dávky dvojdávkovej vakcíny, 21 dní po zaočkovaní jednodávkovou vakcínou alebo 14 dní po prvej dávke ktorejkoľvek vakcíny, ak bola osoba zaočkovaná do 180 dní od prekonania COVID-19.

„Stále platí základná zásada ROR: Rúško-odstup-ruky/dezinfekcia. Ide o základnú a veľmi účinnú prevenciu, ktorou dokážeme seba a svoje okolie efektívne chrániť, a ktorými prispievame k zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19,“ pripomína Úrad verejného zdravotníctva SR.

„Režim, v ktorom prevádzka funguje, musí viditeľne vyznačiť vo svojich priestoroch. Organizátor hromadného podujatia takisto musí pri vstupe viditeľne označiť, ktorým osobám umožní vstup. Posudzujú sa len osoby staršie ako 12 rokov,“ uvádza ministerstvo zdravotníctva.

Televízia Nitrička

Forgot Password