Od dnes sa na mestský úrad tak ľahko nedostanete

Na mestskú tržnicu len cez hlavnú bránu, von cez bočné brány. Obmedzení pribúda.

Telefonáty a e-mailová komunikácia bude od dnes 19. októbra hlavným spôsobom komunikácie s Mestským úradom v Nitre. Na rozdiel od 1. vlny na jar, teraz úrad síce nie je zatvorený, fungujú všetky jeho súčasti, no pohybovanie sa verejnosti v budove úradu je zakázané. „Výnimkou sú iba vopred dohodnuté stretnutia, zasadnutia komisií a výborov mestských častí,“ objasňuje hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Ak to naozaj nie je potrebné, radnica odporúča, aby ste na úrad osobne nechodili.

V prípade, že sa chystáte do klientskeho centra, vstup je povolený len obmedzenému počtu osôb, ktoré majú usmerňovať pracovníci úradu. Výnimka platí tiež pre ústne pojednávania, ktoré sa však nariaďujú iba v nevyhnutných prípadoch. V rovnakom režime funguje klientske centrum Službytu Nitra.

Foto ilustračná: pixabay.com

Kým materské a základné školy pokračujú vo výučbe prezenčne, Centrum voľného času prerušilo prevádzku.

Zamestnanci CVČ budú dočasne pôsobiť v školských kluboch a na základných školách v správe mesta. V prípade nariadenia hygienikov o karanténe, sú aktuálne informácie zverejňované na webstránkach škôl. Školské zariadenia „fungujú podľa aktuálnych opatrení ÚVZ. Uzavreté sú zatiaľ iba triedy, ktoré sú z rozhodnutia hygienikov v karanténe,“ vyjadril sa hovorca mesta.

foto ilustračná (pixabay.com)

Zaradenie pre seniorov a Zaradenie opatrovateľskej služby Zobor má stály zákaz návštev.

Sociálne služby sa riadia pandemickým semaforom ministerstva práce a sociálnych vecí. V denných stacionároch môže byť len obmedzený počet klientov. Útulky a nocľaháreň naďalej fungujú podľa aktuálnych nariadení.

Kultúra s obmedzeniami.

Popri zatvorených divadlách pre verejnosť v Nitre zostáva otvorená Synagóga, pričom vstup je obmedzený na 1 osobu na 1 m². Rovnako tak v Turistickom informačnom centre, kde platia štandardné otváracie hodiny. „Priestory kultúrnych zariadení budú k dispozícii v zmysle platných opatrení pre aktivity do 6 osôb vrátane personálu,“ upozorňuje radnica.

Nitrianska galéria (foto: NH)

„Nitrianska galéria pri dodržaní všetkých platných nariadení aj naďalej pokračuje vo svojej výstavnej činnosti. Dovoľujeme si týmto požiadať aj vás o dodržiavanie všetkých hygienických opatrení (nosenie rúška, dezinfekcia rúk, rozostupy),“ uviedla galéria. Prezrieť si môžete aktuálne výstavy. Workshopy, tvorivé dielne a koncerty Galérie hudby sú zrušené. Cyklus prednášok o súčasnom výtvarnom umení prechádza do online priestoru. Čo bude s tradičným cyklom besied so spisovateľmi, zatiaľ jasné nie je. So zreteľom na aktuálne opatrenia zostávajú pre verejnosť prístupné aj výstavy Ponitrianskeho múzea.

Krajská knižnica Karola Kmeťka je otvorená v štandardnom čase. Platí tu zásada R-O-R. Naraz môže byť v knižnici 40 návštevníkov. Knihy je stále možné vrátiť cez bibliobox pod schodami pri vchode. Tie, ktoré chcete vypočižať, viete objednať dopredu.

Obmedzenia sa týkajú aj športovísk a sobášov.

foto ilustračná (pixabay.com)

Mestský kúpeľ je naďalej zatvorený. Športové aktivity môže v interiéri vykonávať najviac 6 osôb, pričom sa zatvárajú šatne a sprchy. „Tieto opatrenia sa týkajú priestorov Mestskej haly na Čermáni a Tenisového areálu na Chrenovej,“ ozrejmil mestský úrad. Sobáše sa môžu odľa radnice konať len za prísnych protiepidemiologických opatrení. Považujú za vhodné, aby boli konzultované s Matričným úradom. Pri aktuálnych opatreniach tak budú mať prebiehať v naozaj komornom duchu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password