Od apríla sa v Nitre mení harmonogram vývozu odpadov v domoch

Harmonogram vývozu plastov ovplyvnilo zálohovanie PET fliaš a plechoviek.

Mesto Nitra mení od začiatku apríla harmonogram vývozu triedeného odpadu pre obyvateľov rodinných domov. Vývoz plastov sa uskutoční raz mesačne, doteraz sa vyvážal dvakrát mesačne. Pribudne vývoz papiera, mesto do konca júna zabezpečí rozvoz 8000 modrých nádob na papier pre obyvateľov rodinných domov. Vývoz nádob na papier bude zabezpečený raz mesačne.

Vývoz bioodpadu zostane rovnako ako doteraz raz za 14 dní. Vývoz komunálneho odpadu sa nemení, vyváža sa raz týždenne, prípadne raz za dva týždne podľa počtu členov domácností. Poplatky za zber komunálneho odpadu sa nemenia, potvrdil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

„Harmonogram vývozu plastov ovplyvnilo zálohovanie PET fliaš a plechoviek. V domácnostiach sa tvorí menej plastového odpadu“, skonštatoval Martin Pavelka, referent pre odpadové hospodárstvo na nitrianskom mestskom úrade.

Minulý rok získala samospráva dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 137.000 eur za triedenie odpadov.

Peniaze plánuje použiť na účely odpadového hospodárstva – rekonštrukciu a budovanie stojísk pre smetné nádoby, zber a zhodnotenie kuchynského odpadu a odstraňovanie čiernych skládok.

Kalendár vývozu triedených odpadov platný od 1. apríla 2023 nájdete tu (PDF).

Televízia Nitrička

Forgot Password