Očkovať 3. dávkou sa bude už aj vo Fakultnej nemocnici

Očkovanie treťou dávkou umožnia aj záujemcom, ktorí sú plne zaočkovaní, a zároveň prekonali COVID-19.

Od pondelka (25. 10.) je možnosť registrovať sa na očkovanie treťou dávkou. Urobiť tak môžu osoby nad 55 rokov, osoby od 18 rokov s pridruženými ochoreniami a tiež osoby so zvýšeným rizikom nákazy týmto ochorením.

Odborníci zvážili, že v prípade bezpríznakového priebehu ochorenia a tiež v prípade, že bolo ochorenie prekonané pred viac ako 1 rokom, má tretia dávka pre týchto ľudí zmysel.

„Od 26.10.2021 začneme vo vakcinačnom centre Fakultnej nemocnice Nitra očkovať dospelých (t.j. nad 18 rokov) imunokompromitovaných pacientov každý utorok od 7,30 – do 13,00  hod.,“ informovalo vedenie FN na svojej stránke.

Informácie pre pacientov:

  • je potrebné mať termín určený centrálnym objednávacím systémom, v tomto prípade nestačí potvrdenie prostredníctvom SMS správy)
  • alebo treba mať písomne odporúčanie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 z dôvodu oslabenej imunity od lekára v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo alebo lekára so špecializáciou v inom špecializačnom odbore ako všeobecné lekárstvo (v tomto prípade sa určenie termínu centrálnym objednávacím systémom  nevyžaduje, na výmennom lístku musí byť uvedená diagnóza pacienta)
  • tretiu dávku vakcíny je možné podať kompletne očkovanej osobe s oslabenou imunitou najskôr o 4 týždne po podaní poslednej dávky
  • osoby s oslabenou imunitou sa budú očkovať prednostne

Začína sa aj s očkovaním zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. „Celý proces očkovania je v réžii samotných nemocníc. Ambulantní lekári sa budú môcť dať zaočkovať po dohode s konkrétnou nemocnicou. Očkovanie klientov zariadení sociálnych služieb prebieha prostredníctvom výjazdových očkovacích tímov,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej stránke.

Televízia Nitrička

Forgot Password