Očkovanie v Nitre absolvovala aj ombudsmanka

V nitrianskej fakultnej nemocnici pokračuje očkovanie proti ochoreniu COVID-19. V pondelok popoludní ho tu absolvovala aj verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Podľa jej slov vakcína ukazuje cestu, ako sa dostať z alarmujúcej situácie, ktorá extrémne zaťažuje zdravotníctvo a zároveň otvoriť vzdelávací proces na školách či pomôcť ekonomike. „Vďaka očkovaniu sa budeme môcť čoskoro bez obáv stretávať so svojimi blízkymi. Vakcinácia predstavuje nádej na zastavenie šírenia nového koronavírusu i záchranu mnohých životov,“ uviedla ombudsmanka.

Zároveň poukázala na to, že končiaci sa rok priniesol aj nové poznanie dôležité pre zvládanie krízových situácií v budúcnosti. „Verím, že si uvedomíme problémy, ktorým dlhodobo čelíme: či už je to stav zdravotníctva, dlhodobo zanedbávaná segregácia vo vzdelávaní, klimatická kríza a ďalšie,“ pripomenula Patakyová.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password