Ocenenie Biele srdce získali zdravotné sestry a pôrodná asistentka

Počas 14. ročníka slávnostného večera Biele srdce bolo ocenených 29 zdravotných sestier a pôrodných asistentiek.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSAPA) sa rozhodla udeliť po prvýkrát aj nové ocenenie, Cenu Johanny Bórik – Hrebendovej. Cena sa udeľovala zdravotným sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré v boji s ochorením COVID-19 prišli o život.

SKSAPA udelila mimoriadne ocenenie Biele srdce In memoriam Margite Kosturíkovej za významný prínos v ošetrovateľstve. Pracovala viac ako 30 rokov v Centre sociálnych služieb Likava a ošetrovateľstvu venovala svoj profesionálny život. Pri výkone svojho povolania sa však nakazila ochorením COVID-19 a v januári tohto roka chorobe podľahla.

„Sestra je často posledná tvár, ktorú pacient vidí, keď zomiera na nemocničnom lôžku,“ zaznelo viackrát počas večera.

Komora v kategórii „Sestra a pôrodná asistentka v praxi „ocenila 17 sestier z celého Slovenska a 1 pôrodnú asistentku. V kategórií „Sestra a pôrodná asistentka – manažérka“ boli ocenení 8 laureáti a 3 ocenené boli v kategórii „Sestra a pôrodná asistentka – pedagóg“. Viera Szijartová, ktorá pracuje na pľúcnej jednotke intenzívnej starostlivosti a venuje sa pacientom s ťažkým pľúcnym postihnutím v Univerzitnej nemocnici Bratislava, poďakovala za všetky ocenené zdravotné sestry.

Zdroj: Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek

Udeľovanie cien sa konalo pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej a na odovzdávaní cien sa zúčastnil aj minister zdravotníctva, Vladimír Lengvarský. Vzdal vďaku zdravotníckemu personálu a ich práci, ktorá je počas pandémie ešte náročnejšia.

„Sestry a pôrodné asistentky patria medzi najdôležitejších zdravotníckych pracovníkov, je ich však akútny nedostatok. Preto bude mojím cieľom aj cieľom mojich kolegov na ministerstve vytvoriť im dobré podmienky na prácu. Tiež odborný rast a adekvátne finančné ohodnotenie,“ prisľúbil Lengvarský.

Televízia Nitrička

Forgot Password