Obyvateľov Párovských hájov ohrozujú nezabezpečené psy

Počas jedného týždňa prijala mestská polícia až dve sťažnosti na voľne pohybujúcich sa psov v Párovských hájoch. Majiteľ na mieste obdržal blokové pokuty.

Prvý oznam prijal príslušník mestskej polície v ranných hodinách. Psy sa podľa oznamovateľky túlali bez dozoru v uliciach nitrianskej mestskej časti Párovské háje.

„Vyslaná hliadka na mieste spozorovala jedného psa, nemeckého ovčiaka, ktorý preskakoval bránu do vnútra rodinného domu, odkiaľ predtým utiekol,“ vysvetľuje polícia a dodáva, že na mieste sa nachádzala aj 41 ročná oznamovateľka, tiež z Párovských hájov. „Hliadke opísala problémovú situáciu s opakovane utekajúcimi psami, ktorá trvá už dlhšiu dobu. Taktiež im ukázala v telefóne nahraný videozáznam z rána, kedy po ulici voľne behali tri nemecké ovčiaky a tiež aj moment, ako preskočia z ulice cez bránu späť do vnútra dvora. Keďže má malú dcéru, má obavu o jej život a zdravie, pretože zo zastávky autobusu musí prejsť domov cez problémovú Hájnickú ulicu.“

zdroj: unsplash.com

Pokým polícia prípad objasňovala, tridsaťročný Kolíňanec, údajne budúci svokor majiteľa psov, prišiel objekt skontrolovať a voľne pohybujúcich sa psov zatvoril.  „Vzniknutá situácia, ktorá má za následok únik psov, pravdepodobne nastane údajne iba vtedy, ak svokor zabudne psy zatvoriť do výbehu za domom a nechá ich v prednej časti dvora, ktorý však nie je riadne oplotený,“ opisuje polícia výpoveď muža.

Keďže držiteľ psa nezabezpečil účinné opatrenia, ktorými by sa zabránilo úniku zvieraťa z chovného priestoru, bol hliadkou postúpený na oddelenie objasňovania priestupkov Mestskej polície v Nitre.

zdroj: unsplash.com

Z Párovských hájov prijala nitrianska polícia ešte jeden oznam. Prípad nahlásil občan, ktorý bol napadnutý tromi nemeckými ovčiakmi. „Na mieste ich čakal oznamovateľ, ktorý bol na prechádzke so psom, pričom jeho i jeho psa na verejnej komunikácii napadli tri nemecké ovčiaky po tom, ako preskočili plot a unikli z pozemku na Hájnickej ulici v menovanej mestskej časti,“ informuje polícia. Napadnutý muž polícii tvrdil, že psov následne odohnal a tie znovu preskočili plot späť na pozemok.

Podľa jeho slov, so psami, ktoré sú na pozemku už približne dva roky, sú neustále problémy. Hrozivá situácia mužovi našťastie nespôsobila žiadnu škodu na ošatení a on ani jeho pes nie sú zranení.

„Mestskí policajti sa presunuli objasniť priestupok za držiteľom psov, ktorým bol sedemdesiatštyriročný muž z Nitry. Na mieste mu uložili blokovú pokutu za porušenie zákona 208/2002 Z.z. §7/2/b, pretože nezabránil útoku psa na človeka alebo zviera alebo nezabránil inému spôsobu ohrozovania psom,“ hovorí Mestská polícia v Nitre.

zdroj: pixabay.com

Pri vyšetrovaní však polícia zistila, že hoci držiteľ vlastní troch psov, prihlásený je len jeden. Ostatné dva neboli v evidencii a nemali identifikačnú známku. „Držiteľ potvrdil, že je ich vlastník približne už dva roky, čím sa priznal k spáchaniu ďalšieho priestupku menovaného zákona, kde si nesplnil povinnosť prihlásiť psa do evidencie psov. Aj za tento priestupok mu mestskí policajti uložili blokovú pokutu a vyzvali ho, aby si bezodkladne zabezpečil pozemok pred opakovanými útekmi psov, ktorí na verejnom priestranstve často ohrozujú a napádajú občanov i zvieratá,“ dopĺňa polícia. Majiteľ si tak okrem zaplatenia dvoch pokút musí dodatočne splniť svoju občiansku povinnosť a psy riadne prihlásiť.

Televízia Nitrička

Forgot Password