Obyvatelia piatich obcí volili v doplňujúcich voľbách

Obce Žitavany, Žikava, Mojzesovo, Kolíňany a Trávnik v Nitrianskom kraji si 3. októbra v doplňujúcich voľbách volili nových starostov a poslancov obecných zastupiteľstiev.

V Zlatomoravskom okrese si obyvatelia Žitavian volili nového starostu a jedného poslanca obecného zastupiteľstva. Ako informovala zapisovateľka miestnej volebnej komisie Regina Kissová, novým starostom obce sa stal nezávislý kandidát Štefan Borkovič, na uvoľnené miesto poslanca voliči zvolili takisto nezávislého kandidáta Štefana Prochovníka.
Nové vedenie obce si volili aj obyvatelia Mojzesova v okrese Nové Zámky. Ako informovala miestna volebná komisia, novou starostkou obce sa stala Tatiana Martišová, ktorá kandidovala za stranu Smer-SD.  Doplňujúce voľby sa konali aj v ďalších troch obciach, v ktorých sa na uvoľnené miesto poslanca hlásil iba jediný kandidát. V Kolíňanoch nitrianskom okrese to bol nestraník Erik Miškovič, v Žikave v okrese Zlaté Moravce Marián Kúsek za SNS a v Trávniku v Komárňanskom okrese Silvia Szábóová za Most-Híd.

Televízia Nitrička

Forgot Password