Obyvatelia Nitry piknikovali pred Mestským úradom

V nedeľu sa uskutočnil piknik pred Mestským úradom v Nitre.

Nitrianski poslanci organizovali stretnutie s občanmi, ktoré sa uskutočnilo pred Mestským úradom v Nitre. Obyvatelia Nitry tak mali príležitosť pozhovárať sa s mestskými poslancami počas spoločného pikniku, ktorý sa konal v nedeľu 23. júna popoludní aj napriek nepriaznivému počasiu pred budovou mestského úradu.

„Piknik VMČ 2 mal v prvom rade ambíciu priniesť nekonvenčnejší prístup k tradičným stretnutiam obyvateľov s poslancami a členmi výboru. Hlavným cieľom bolo výjsť von pred úrad, do verejného priestoru, stretnúť sa s obyvateľmi Starého Mesta a diskutovať s nimi o problémoch, zbierať podnety a nápady na zlepšenie života v Starom Meste. Pôvodný plán bol vyvolať moderovanú diskusiu, kde sme chceli zberať dáta od obyvateľov v podobe podnetov. Nakoniec sme však kvôli nepriaznivému počasiu zostali iba pri voľných, neformálnych diskusiách a podnety sme zapisovali na flipchart,“ informoval poslanec Mestského zastupiteľstva Erik Král.

zdroj: Erik Král, poslanec z Mestského zastupiteľstva

Piknikovať sa malo okrem trávnatých plôch aj na parkoviskách pred mestským úradom. Ako uviedol poslanec Král „pre návštevníkov sme mali pripravené misky s ovocím a čerstvé grilované špízy s mäsom a zeleninou. Nechýbali tiež studené nápoje, o hudbu sa postaral DJ a uprostred programu sme ponúkli pre najmenších detské predstavenie s názvom Ministerstvo nápadov, ktoré nám prišiel zahrať Martin Daniš bez nároku na honorár. Pre najmenších sme pripravili divadielko, pôvodne sme mali nachystané aj vedierka s farebnými kriedami, ktorými sme im chceli dať pokresliť parkovisko pred úradom, ale po tých dažďoch sme zostali len pri divadielku. Počas podujatia nás prekvapili dva pomerne krátke, ale vcelku intenzívne lejaky, čo sa odzrkadlilo pravdepodobne aj na počte návštevníkov. Nakoniec sa tu prestriedalo len okolo 50 ľudí.“

Divadielko „Ministerstvo nápadov“
Zdroj: Erik Král

„Vyzbierali sme množstvo impulzívnych podnetov, bolo ich dokopy okolo 30. Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o kvalitu verejného priestoru a sú ochotní naozaj prispievať svojou energiou a know how k rôznym možnostiam, ako veci zlepšovať. Verím, že spoločne sa nám lepšou komunikáciou a kontinuálnou prácou podarí z Nitry spraviť krajšie a funkčnejšie mesto,“ dodal Král.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password