Obyvatelia na Šúdolskej sa konečne dočkajú novej cesty

Po rokoch čakania a výhovoriek bude na Šúdolskej opravená cesta.

Na včerajšom mestskom zastupiteľstve bola na programe aj cestná komunikácia na Šúdolskej ulici, ktorá je dlhodobo v kritickom stave. O situácii ste si mohli pričítať v tomto článku. Mestskí poslanci a poslankyne však včera rozhodli o jej kompletnej rekonštrukcii.

„Chcem sa poďakovať poslancom zastupiteľstva, že sa postavili na stranu obyvateľov a na dnešnom rokovaní schválili dofinancovanie súvislej opravy cesty na Šúdolskej ulici,“ uviedol primátor Marek Hattas na svojej sociálnej sieti.

Na stav cesty sa obyvatelia zo Šúdolskej a okolitých ulíc sťažovali dlhé roky. Jej rekonštrukcia bola na verejných zhromaždeniach viackrát hlavnou témou, v máji dokonca prebehlo osobné stretnutie obyvateľov s primátorom Nitry Marekom Hattasom a realizátorom tamojšej kanalizácie. Problém sa z viacerých dôvodov dlhodobo zanedbával, tomu je však už teraz koniec.

„Táto cesta je dlhé roky obrovskou bariérou pre ľudí žijúcich v širokom okolí. Myslíme na nich, chceme pre nich kvalitnú prístupovú komunikáciu a dnešné hlasovanie je jasným signálom, že situáciu riešime a aj ju vyriešime,“ doplnil Marek Hattas.  

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password