Obvinený Ukrajinec vinu za napadnutie bežkyne na hrádzi v Nitre odmieta

Páchateľ napadol ženu počas ranného behu, k skutku sa nepriznáva.

K nepríjemnému incidentu došlo pred pár dňami na hrádzi pri rieke. Samotý útok sa podľa informácií od nitrianskej krajskej polície odohral za riekou Nitra na nespevnenej komunikácii, kde bola poškodená bežkyňa napadnutá opakovanými údermi do oblasti hlavy v tvárovej časti. Vzhľadom na to, že zatiaľ neprebehlo znalecké skúmanie z odboru zdravotníctva a farmácie, sa polícia bližšie k zraneniam nevyjadruje.

Televízia Markíza uvádza, že napadnutie prebehlo v skorých ranných hodinách, pričom útočník mal 55-ročnú ženu zatiahnuť do kríkov, kde ju škrtil a bil.

„Páchateľ sa nedoznáva, že skutok spáchal a motív nie je zistený,“ informuje hovorkyňa nitrianskej krajskej polície Viktória Borloková.

Má ísť o 20-ročného občana Ukrajiny, ktorý pracuje v spoločnosti Jaguar Land Rover a na našom území je legálne. Podľa Televízie Markíza ho polícia zadržala 40 minút po incidente, neďaleko miesta, kde k nemu došlo. Tvrdil, že škrabance má z bitky v krčme. „Páchateľ bol zadržaný a vypátraný hliadkou PMJ KR PZ v blízkosti miesta spáchania skutku,“ potvrdila nám policajná hovorkyňa, pričom dodala, že muž bol pod vplyvom alkoholu. Nafúkal 0,47mg/l alkoholu čo je v prepočte 0,98 promile.

Mladý muž je podľa Trestného zákona obvinený z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password