Obvinený muž vylákal od svojej obete 34 500€

Vydieranie ako zdroj príjmu sa vypomstilo mužovi, ktorého vyšetruje nitrianska a bratislavská polícia.

33-ročný páchateľ z Močenka mal vydierať poškodeného muža, ktorý sa cez internetový portál zoznámil s neznámou ženou. Po určitom čase komunikácie prostredníctvom telefónu sa chceli aj osobne stretnúť. „Dohadovali si osobné stretnutie a poskytnutie sexuálnych služieb. Keď sa však muž dozvedel, že za sexuálne služby si žena pýta 150 eur, cúvol,“ informuje Polícia SR. Žena na neho následne vyvíjala nátlak, vraj kvôli nemu odmietla iného klienta a prišla tak o zárobok.

Dala mu kontakt na svojho „šéfa“, ktorého má poškodený kontaktovať a dohodnúť sa s ním na ďalšom postupe, inak bude mať problémy. „Avšak zle pochodil. Pýtali od neho ďalších 200 eur za „ochranku“ ženy poskytujúcej tieto služby a za to, že vec nenahlásili polícii. Poškodený preto uložil na poskytnutý účet 350 eur,“ vysvetľuje Polícia SR.

Vydieranie však pokračovalo ďalej. Poškodeného v pravidelných intervaloch kontaktoval tzv. šéf, ktorý sa mužovi začal vyhrážať nielen udaním na polícii, ale aj ublížením na zdraví.

„Poškodený v obave o svoje zdravie a život platil. Peniaze si požičal. Spolu zaplatil 34 500 eur,“ uvádza Polícia SR.

Po domovej prehliadke, pri ktorej bol zadržaný aj jeho mobilný telefón, skončil vydierač za mrežami. Policajný vyšetrovateľ ho obvinil zo závažného zločinu vydierania. „Kriminalisti vykonali u podozrivej osoby domovú prehliadku. Škoda spôsobená touto osobou sa pravdepodobne navýši na viac ako 200 tisíc eur,“ dodáva Polícia SR.

Zdroj foto: Pixabay.com

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password