Obrovská tragédia na cestách

Na ceste medzi Nitrou a Zlatými Moravcami prišlo k tragickej dopravnej nehode.

Na ceste prišlo k čelnej zrážke autobusu a kamióna naloženého kamennou zmesou. Podľa správ polície a Hasičského a záchranného zboru zahynulo pri nehode minimálne 12 osôb, ďalších 17 bolo zranených. Na mieste je prítomný aj prezident HaZZ Pavol Nereča. V autobuse sa nachádzalo viacero stredoškolákov, ktorí boli na ceste domov zo školy. Podľa slov hovorkyne FN Nitra Tatiany Timkovej bolo do nemocnice doposiaľ prevezených 8 osôb.

„Na mieste udalosti zasahuje takmer 30 hasičov z Nitry, zo Zlatých Moraviec. Na miesto udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,“ informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

K nehode prišlo v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce. Na miesto bol vyslaný evakuačný autobus a vyslaní boli aj psychológovia, ktorí účastníkom nehody pomáhajú prekonať šok. Na mieste postavili príslušníci HaZZ nafukovací stan pre zasahujúce zložky a zranené osoby.


Cesta I/65 na ktorej sa nehoda stala je uzatvorená.

„Obchádzka je smerovaná obojsmerne cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65 smer Zlaté Moravce,“ informuje polícia.

Zdroj foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password