Obľúbený vianočný výstup na Zobor sa tento rok nekoná

Rok 2020 začal pre milovníkov horskej turistiky nádejne, postupne však tiež museli viacero podujatí presunúť alebo zrušiť. Patrí k ním aj tradícia zimného výstupu na Zobor.

foto: FB Nitriansky horský spolok

„Normálne by sme vás teraz pozývali na 18. ročník vianočného výstupu na Zobor. Žiaľ tento rok nie je nič normálne,“ uviedol Nitriansky horský spolok (NHS), pričom verejnosti oznámil, že zimná tradícia vianočného výstupu na Zobor sa v roku 2020 neuskutoční. Prebiehať mal v sobotu 26. decembra.

Ako informoval spolok, výstup sa nekoná vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu a sprísňovanie opatrení.

Podľa Patrika Együda, predsedu spolku, začal rok 2020 pre NHS dosť nádejne, čo sa prejavilo na záujme o podujatia. „Avšak potom to prišlo… Kvôli koronakríze sa všetko okolo začalo meniť a akcie sme museli rušiť alebo odkladať,“ tvrdí predseda. Zrušiť museli aj Festival Vysoké hory Nitra. Do online priestoru nechceli ísť aj preto, že by tam chýbala povestná atmosféra. Podarilo sa však uskutočniť aspoň niektoré individuálne akcie.

foto ilustračná (pixabay.com)

„Rád by som vás všetkých pozval na ten náš tradičný výstup cez Vianoce na Zobor, ale teraz to nie je možné… ale verím, že viacerí nevydržíme celý čas doma sedieť a niekde na Zobore alebo na horách sa náhodne stretneme a aspoň takto na chvíľu vonku uvidíme.Ostáva nám veriť a nádejať sa, že budúci rok sa bude postupne všetko vracať do normálu a podarí sa nám uskutočniť viac akcií ako tento rok,“ dodal Patrik Együd .

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password