Najkrajšie jarné výstavy sa blížia: Skrášlite si dom aj záhradu

Okrem veľkého výberu pre váš dom, byt a záhradu, tu od 26. do 30. apríla nájdete aj rady odborníkov.

zdroj: archív TV Nitrička

Už budúci týždeň sa nitrianske výstavisko zaplní kvetmi a pestovateľmi zeleniny a ovocia, ktorí vám poskytnú záhradkárske rady. Okrem toho bude zároveň prebiehať 31. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry.

Predajná výstava Gardenia ponúka návštevníkom inšpiráciu už 25 rokov.

Nájdete tu tipy, ako si vytvoriť kvetinové záhony, usporiadať záhradu tak, aby bola praktická, poskytovala priestor na pestovanie zeleniny a ovocia, a zároveň bola aj priestorom pre oddych a relax.

foto ilustračná: pixabay.com

„Okrem veľkého množstva kvetov a drevín majú na výstave zastúpenie aj grily, skleníky, altánky, záhradné domčeky, bazény, vírivky a ďalšie záhradné príslušenstvo. Rady na nezaplatenie vám poskytnú odborníci na pestovanie kaktusov, exotických rastlín, kvetín, drevín či skalničiek,“ pripomína výstavisko Agrokomplex.

Veľtrh Nábytok a bývanie zase ponúkne množstvo alternatív, ktoré trh ponúka bez toho, aby ste museli navštíviť viacero predajní.

foto: archív TV Nitrička

„Stačí navštíviť veľtrh Nábytok a Bývanie, ktorý sa uskutoční spolu s obľúbenou kvetinovou výstavou Gardenia. Na jednom mieste tak nájdete všetko pre váš vysnívaný dom, byt aj záhradu,“ približuje výstavisko.

Priestor na veľtrhu dostane tiež Slovenské centrum dizajnu. Prezentovať bude práce študentov vysokých škôl zameraných na výučbu dizajnu. Tohtoročnou témou je „Dizajn v kontexte krízy – Humanita v dizajne“.

zdroj: TV Nitrička

Oba veľtrhy budú doplnené odborným programom

Slovenský zväz záhradkárov poskytne praktické ukážky rezu ovocných drevín aj rady na pestovanie ovocia, zeleniny, kvetov a okrasných drevín.

Témami odborného programu veľtrhu Nábytok a bývanie budú „Premeny bývania v nadväznosti na život človeka“ a „Ako realizácia programu obnovy budov v čase energetickej krízy zmení interiér a exteriér bývania“.

Obe nadväzujú na súčasnú energetickú situáciu zvýrazňujúcu potrebu využívania nových energetických systémov.

Televízia Nitrička

Forgot Password