Obec Kolíňany organizuje vianočnú aukciu. Výťažok daruje malej Sofinke

Atmosféru Vianoc doslova cítiť vo vzduchu. Aj v týchto ťažkých časoch sa ľudia dokážu zomknúť a pomôcť si navzájom.

Spomínate si na malú Sofinku Mikleovú? Dnes už trojročné dievčatko prišlo na svet predčasne a svoj život doslova vybojovalo. Od prvých dní absolvovalo veľmi dlhú cestu a ďalšia, nemenej náročná, ju ešte len čaká. Na to, aby dokázala sama sedieť, stáť či chodiť potrebuje absolvovať špeciálne rehabilitačné pobyty. Jeden však stojí rádovo niekoľko tisíc eur, rodičia teda hľadajú spôsoby, ako nákladnú liečbu dcérke zabezpečiť. Šetria, zbierajú vrchnáčiky z pet fliaš… Pomocnú ruku sa im v neľahkej situácii rozhodla podať i obec Kolíňany.

Dobročinná aukcia začína v sobotu 12. decembra a potrvá do piatka 18. decembra.

Vianočnou online aukciou chce obec finančne pomôcť rodičom malého dievčatka. Všetci máme doma veci, ktoré sú ako nové, ale nevyužívame ich. Dajme im druhú šancu,“ vyzýva organizátorka podujatia Lívia Jamrichová, podľa ktorej zozbierané peniaze poputujú na rehabilitáciu pre Sofinku s detskou mozgovou obrnou.

Ako sa zapojiť?

Vec, ktorú nepotrebujete, ale myslíte si, že poteší niekoho iného, môžete priniesť na obecný úrad v Kolíňanoch do 11. decembra do 18. hodiny. Tam zozbierané dary prejdú prvotnou kontrolou kvality a nahrajú sa na facebookovú stránku obce.

„Prosím, venujte len predmety vo výbornom stave, ktoré by ste si riadi priali aj vy,“ prízvukuje Jamrichová.

Samotná licitácia odštartuje 12. decembra a potrvá až do poludnia 18. decembra. Veci, ktorým sa nepodarí nájsť nového majiteľa v online aukcii, budú ponúknuté na verejnom trhu, ktorý sa uskutoční v sobotu 19. decembra od 12. – 18. hodiny.

S otázkami sa môžete obrátiť priamo na usporiadateľku akcie prostredníctvom mailu livia.jamrichova@kolinany.eu. Všetky potrebné informácie nájdete aj na webovej stránke obce Kolíňany.

Foto: Obec Kolíňany

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password