Obcou Veľké Zálužie sa valila špinavá voda

Nitrou a okolím sa včera popoludní prehnala silná búrka. Voda v obci Veľké Zálužie zaplavila niekoľko domov a ulíc.

Západne od Nitry sa včera popoludní hnala intenzívna búrka. Tá do oblasti medzi Nitrou a Sereďou prinášala prívalový dážď, pri ktorom spadlo od 30 až do 40 mm zrážok. Píše sa na portáli imeteo.sk.

Silný lejak spôsobil lokálne povodne. Obec neďaleko Nitry, Veľké Zálužie, dopadla najhoršie. Voda v tejto obci zaplavila množstvo domov a ulíc, a to predovšetkým ulice: Vinohrady, Podvinohrady, Vodnú a Lúčnu.

foto: Simona Deáková

Na mieste zasahovali aj hasiči, ktorí pomáhali s odčerpávaním vody zo zatopených ulíc a domov.

S otázkou, koľko škôd vzniklo a či sú už škody vyčíslené, sme sa obrátili na starostu obce Milana Bíra.

,,Nie, ešte stále spisujeme škody, pretože vytopilo veľa pivníc. Na majetku obce nijaká škoda nevznikla. Len sa musíme tomu trošku povenovať, pretože nás budú asi čakať častejšie takéto záplavy,“ hovorí starosta obce.

Hasičom sa poďakoval vo facebookovej skupine Veľké Zálužie poslanec obce Ján Bédi a vyjadril sa k celej situácii.

V skupine sa pod týmto príspevkom objavili rôzne komentáre.

,,Správne! Držím palce. Kompetentní by sa mali spamätať a ak sa nedokážu rozhýbať, tak ich do toho musia dotlačiť tí, ktorí majú na to dosah. Je to očividne komplexný problém, ale musí sa už začať efektívne riešiť. Obyvatelia tejto obce si na všetkých uliciach zaslúžia pokojný spánok, bez strachu z prívalových vôd,“ píše sa v komentári.

,,Netreba všetku vinu hádzať iba na starostu. Boli tam problémy aj predtým a žiadny starosta to nedoriešil a ani nedorieši hlavne, keď mu zväzujú ruky poslanci,“ oponuje komentujúci.

,,Je to problém 30 a viac rokov, len sa to nejak nerieši. Starosta to sám určite nespraví, píše ďalší obyvateľ.

Starosta obce povedal, že vyhlásil druhý stupeň povodňovej aktivity.

,,Viete, dnes máme takú demokraciu, akú máme. Za to, že naprší, tak za to môže starosta. Viete, to nám padlo na kúsku dediny, keby to padlo v celej dedine, tak vytopí celú dedinu. Ja nemôžem za to, kde postojí mračno a kde sa voda vyleje,“ uzatvára starosta obce.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password