Občianske združenie Podaj mi ruku získalo nové auto

Vďaka finančnej pomoci bude mať združenie na prácu v teréne vlastné auto.

Občianske združenie (OZ) Podaj mi ruku, ktoré sídli v Nitre na Mestskej tržnici už roky pomáha rodinám a jednotlivcom s rôznymi sociálnymi problémami. Počas ôsmich rokov pod vedením Aleny Letkovej a jej tímu združenie poskytlo finančnú a materiálnu pomoc stovkám ľudí v sociálnej núdzi.

V súčasnosti na tržnici prevádzkuje aj dobročinný bazár, kde je možné za symbolické 1 € kúpiť darované knihy, oblečenie a iné veci. Bazár je otvorený v pondelok, stredu a piatok od 10. do 15. hodiny. „Týmto výťažkom pomáhame nielen ľuďom v núdzi, ale dávame veciam druhú šancu a využitie,“ uvádza OZ, ktorému môže pomôcť každý. Na tržnici stále preberá nepoškodené, použiteľné a nositeľné oblečenie.

„Pre odkázané rodiny zabezpečujú potreby do domácnosti, oblečenie, potravinovú pomoc, ale aj hračky a rôzne doplnky. Tam, kde je to potrebné zozbierané veci aj rozvážajú,“ uvádza nitrianska radnica, ktorá so združením spolupracuje.

Združenie doteraz na rozvoz používalo súkromné auto rodiny pani Letkovej, no vďaka finančnej pomoci jednej firme bude mať združenie na prácu v teréne vlastné auto. Túto formu pomoci sprostredkovalo mesto Nitra prostredníctvom zodpovednej spoločnosti. Vozidlo využijú na rozvoj oblečenia, potravín či hygienických potrieb.

zdroj foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password