Obchody HK Nitra na prestupovom trhu

Z HK Nitra odchádzajú do Košíc ďalší dvaja hráči.

Dalibor Bortňák a Juraj Majdan prestupujú z Nitry do HC Košice. Doplnia tak Branislava Rapáča, ktorý do Košíc prestúpil pred dvoma týždňami. Všetci traja hráči obliekali dres Nitry jeden rok.

Branislav Rapáč nazbieral v 64 zápasoch 45 bodov, pričom strelil 18 gólov. Dalibor Bortňák odohral za Nitričku 72 zápasov a pripísal si 34 bodov za 10 gólov a 24 asistencií. Juraj Majdan, ktorý bojoval dlhšiu časť sezóny so zraneniami, stihol v nitrianskom drese odohrať 41 zápasov, pričom stihol dať 16 gólov a pri ďalších 19 asistoval. Klub sa chlapcom za ich služby pre Nitru poďakoval. Zaželal im taktiež do budúcna veľa úspechov a nazbieraných bodov, samozrejme s výnimkou zápasov s nami.

Okrem tejto trojice hráčov už z úvodu prestupového obdobia Nitru stihol opustiť aj Samuel Buček, ktorý bude od budúcej sezóny obliekať dres fínskeho klubu KooKoo. Žiadne ďalšie odchody zatiaľ klubom oficiálne potvrdené neboli.

Od začiatku prestupového obdobia okrem odchodov klub potvrdil aj dva príchody. Ľubomír Fetkovič a Eduard Šimun posilnili Nitru pred dvoma týždňami, kedy klub začínal s prípravou na novú sezónu. Eduarda Šimuna, 24-ročného stredného útočníka, môžete poznať z pôsobenia v Nových Zámkoch, kde minulú sezónu nazbieral 18 bodov v 29 zápasoch. Takisto si pripísal aj 11 štartov v KHL, kde nastupoval za Slovan Bratislava. Druhým nováčikom je 22-ročný Ľubomír Fetkovič, ktorý rovnako ako Šimun hrá na pozícií stredného útočníka. Fetkovič pôsobil posledné štyri ročníky v nižšej švédskej súťaži.

Daniel Mičík

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password