O vianočných stánkoch na námestí bude rozhodovať komisia

Poslanci odhlasovali zrušenie elektronickej aukcie a zaviedli nové kritériá. Stánky vyberie dvanásťčlenná komisia.

Zmeny v kritériách nastanú najmä pri stánkoch s občerstvením.

„V minulosti sme boli svedkami, že ľudia predávali kebab a podobné veci. My si myslíme, že takéto veci na vianočné mestečko naozaj nepatria. Nie sú tradičné a nepatria k tradičným slovenským Vianociam,“ povedal Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Jednou z najdôležitejších zmien je tá, že sa v mestečku budú predávať iba tradičné domáce produkty, ktoré sú vyrobené v našom regióne. V minulosti bola najdôležitejším kritériom najmä cena. To sa teraz zmení a do úvahy sa bude brať okrem ceny, tradície a lokálnosti výrobku napríklad aj ekologickosť stánku.

Nový systém prenájmu stánkov by však do mestskej kasy mal priniesť podobnú sumu peňazí, ako to bolo v minulých rokoch. Vianočné mestečko sa po prvýkrát rozšíri aj na pešiu zónu a na Kupeckú.

Záujemcovia o prenájom mestského stánku alebo plochy si môžu podať žiadosť do 11. novembra 2019. Všetky potrebné formuláre sú k dispozícií na stránke mesta.

Viac informácií sa dozviete už čoskoro v našom spravodajstve na TV Nitrička.    

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password