O očkovanie učiteľov je záujem

Bezpečné prostredie v školách je hlavným cieľom už priebehajúcej fázy očkovania učiteľov.

Minister školstva Branislav Gröhling potvrdil, že možnosť nechať sa zaočkovať proti koronavírusu využilo na Slovensku už viac ako 16.000 pedagogických zamestnancov, ktorí sa registrovali prostredníctvom portálu korona.gov.sk.

Aj vo Fakultnej nemocnici v Nitre sa začalo s dlhoočakávaným očkovaním pedagógov z Nitrianskeho kraja. „Dnešným dňom (pondelok – poz.red.) sme začali očkovať aj vakcínou od Moderny, tá je určená pre pedagógov vo vekovom rozpätí nad 55 rokov. Od utorka začneme očkovať pedagógov pod 55 rokov a vakcínou AstraZeneca,“ informovala hovorkyňa FN Nitra Tatiana Kubinec v prvý deň spustenia očkovania.

Očkovanie pedagogických pracovníkov vo FN Nitra

Očkovanie bude prebiahať tri dni, počas ktorých by malo dostať vakcínu približne 1400 pedagógov z Nitrianskeho kraja.

V pondelok, prvý deň očkovania, dostalo vakcínu 500 zaregistrovaných záujemcov, zvyšné dva dni zostáva v pláne zaočkovať denne približne 900 pedagógov.

Viac informácii sa dozviete v našej reportáži.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password