O krok bližšie k obnove Kalvárie pomocou zakúpenia si fašiangových koláčikov

Spôsobov, ako pomôcť k obnove Kalvárie je viacero. Jedným zo spôsobov bolo zakúpenie si kalvárskych fašiangových koláčikov.

Týmto spôsobom chcela farnosť zabezpečiť obnovu fasády kostola. „Keď robíme tieto koláčikové akcie, tak máme 50 objednávok a vždy z toho vzíde pekný milodar, 1000 euro ,“ informoval Igor Kráľ, správca farnosti Nitra-Kalvária

O výrobu koláčikov sa dobrovoľne starajú farníčky vo svojom voľnom čase.

Ak ste si sladké pečivo objednali, rozvoz bude prebiehať najbližšiu sobotu. Doobeda sa koná rozvoz v Bratislave a v poobedných hodinách príde na rad aj Nitra a okolie. V rámci prvej etapy obnovy sa dokončila kompletná rekonštrukcia kaplniek zastavení Krížovej cesty, kaplniek sv. Anny a Najsvätejšej Trojice.

V parku oproti kostolu bol vybudovaný nový modlitbový areál zasvätený Guadalupskej Panne Márii.


V druhej etape pristúpime k rekonštrukcii fasády kostola Nanebovzatia Panny Márie a kaplnky Božieho hrobu. Ak to okolnosti dovolia, v budúcnosti je plán pristúpiť aj k tretej etape, počas ktorej by boli osvetlené reliéfy kaplniek a nainštalované exteriérové osvetlenie Kaplnky Božieho hrobu. Na svoju obnovu bude čakať aj rekonštrukcia interiérovej výzdoby Kaplnky Božieho hrobu,“ informuje portál obnova.kalvarie.eu.

Viac sa dozviete z reportáže TV Nitrička https://tvnitricka.sk/kalvaria/

Televízia Nitrička

Forgot Password