O korunu kráľovnej krásy zabojuje aj študentka nitrianskej univerzity

Vanessa Gáborová študuje sociálnu prácu a pracuje ako rómska aktivistka.

So súťažným číslom 6 sa v tohtoročnej Miss Slovensko predstaví aj rodáčka z Trnavy Vanessa Gáborová, ktorá je druháčkou na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre.

Do súťaže o slovenskú kráľovnú krásy sa prihlásila sama, keď počula reklamu v rádiu. „Po zaslaní prihlášky do súťaže som ešte nemala žiadne očakávania. Na samotnom semifinále som mala dobrý pocit už od začiatku. Je to pocit, ktorý ešte teraz možno nedokážem vysvetliť ani sama sebe, ale cítila som, že postúpim do finále,“ povedala Vanessa v rozhovore pre svoju alma mater.

Vanessa je zástankyňou toho, že sa treba rovnako starať o vonkajšiu krásu, ale hlavne o tú vnútornú.

Práve na tento aspekt je zameraný aj tento ročník Miss Slovensko. „Mimoriadne dôležitá je diverzita, a preto sa finalistkami sa stali rôznorodé dievčatá, s rôznymi povahami, záujmami, rôznymi typmi postáv a vizážou. V projekte Miss Slovensko je dôležité ukázať, že krása a charizma a osobnosť môže byť vnímaná veľmi rôznorodo,“ uviedol riaditeľ súťaže Michael Kováčik.

Okrem štúdia sa Vanessa venuje sa mnohým aktivistickým činnostiam.

„Pracujem ako rómska aktivistka, angažujem sa v oblasti ochrany ľudských práv, bojujem proti prehlbovaniu stereotypov o ženách. V tejto oblasti by som chcela pôsobiť aj v budúcnosti, na najvyššej možnej úrovni, aby som vedela poskytovať odbornú pomoc a využila svoje skúsenosti neskôr prípadne aj v politickej kariére. Chcem sa zamerať hlavne na ženy s deťmi v marginalizovaných skupinách obyvateľstva,“ prezradila.

Tento rok sa do súťaže Miss Slovensko prihlásil rekordný počet dievčat – až 1175. Z nich do semifinálového kola postúpilo tiež rekordných 120 dievčat. Finálovú dvanástku vyberalo spolu 9 porotcov takmer 10 hodín, dievčatá prešli až štyrmi výberovými kolami a pohovor absolvovali aj v anglickom jazyku.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password