O detské tábory je v Nitre veľký záujem

Na začiatku prázdnin si neboli budúcnosťou istí, dnes majú plné turnusy.

V tejto oblasti koronavírus výraznejšie nezasiahol, práve naopak, záujem je podľa organizátorov veľký. Viacerí rodičia si dovolenky vyčerpali v čase pandemických opatrí, teda pred letnými prázdninami. Vedúci lektorov mienia, že za záujmom je aj táto skutočnosť.

Zdá sa, že ich neodradil ani strach z koronavírusu.

Z celého množstva detí bolo podľa lektorky Aleny Hrančíkovej z tábora Detský Babylon pre isté rodinné povinnosti odhlásené len jedno dieťa. Turnusy sú naplnené a pre výrazný záujem museli dokonca rozšíriť ich počet, fungujú tak celé leto.

Deti sa opäť dostali do kolektívu.

Začiatkom prázdnin ešte nevedeli, ako budú fungovať. „Mali sme troška obavy aj z toho, ako naplníme program, pretože mnoho inštitúcií a mnoho organizácií, s ktorými spolupracujeme, mali problém v tom, že nevedeli, akým spôsobom budú môcť prijať tieto deti,“ spomenul Marián Hlavatý, riaditeľ CVČ Domino. Obavy však boli zbytočné, situácia sa postupne zlepšila, v programe sa ale nájdu rozdiely.

zdroj: fb EMEFKA

Snažia sa ich robiť tak, ako v minulosti, no tento rok do vzdialenejších lokalít necestujú, do poslednej chvíle totiž nevedeli, akým spôsobom budú tábory realizovať. „Myslím si, že Nitra a okolie ponúka dosť možností na to, aby tu deti strávili celkom príjemný čas,“ dodal riaditeľ CVČ.

Reportáž z letného tábora si pozrite v spravodajstve TV Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password