NSK pomôže s výstavbu nového atletického oválu

Spojená škola na Slančíkovej ulici v Nitre je o krôčik bližšie k realizácii nového projektu.

Zmluva o spolufinancovaní je už podpísaná predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milanom Belicom. Národný športový projekt by mal byť 400-metrový ovál, ktorý bude súčasťou Centra športu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Nachádzať by sa mal v areáli spomínanej školy.

Pixabay

„Nitriansky samosprávny kraj uzatvoril zmluvu so Slovenským atletickým zväzom, ktorý je prijímateľom príspevku na národný športový projekt z programu 026 Národný program rozvoja športu v SR pod názvom ,Výstavba, modernizácia a rekonštrukcia športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 – 2021′, schválenom uznesením vlády Slovenskej republiky. Zmluvu o podpore národného športového projektu Slovenský atletický zväz uzatvoril dňa 21.11.2019 s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako poskytovateľom prostriedkov štátneho rozpočtu a Slovenským atletickým zväzom ako prijímateľom prostriedkov štátneho rozpočtu,“ píše unsk.sk.

Pixabay

Nová certifikovaná dráha s tartanovým povrchom aj s príslušnými sektormi vznikne z prvotných financií z Národného programu rozvoja športu v SR. Svojou troškou však prispeje aj náš kraj.

„Celkové náklady na výstavbu dráhy sú vo výške 460.000 eur. NSK spolufinancuje prvú časť projektu sumou 250.000 eur,“ informoval TASR Úrad NSK.

Poslanci Zastupiteľstva NSK odsúhlasili projekt svojím hlasovaním na májovom rokovaní. Po podpise zmluvy, kde prisľúbili finančnú pomoc, sa výstavba posúva bližšie k realizácii.

Svoj názor na výstavbu vyjadrili aj obyvatelia mesta Nitry. „Pokiaľ mesto potrebuje nový areál, ktorý zabezpečí, že sa deti budú znova hýbať, môžeme to len privítať. Dôležité však je, aby sa zvýšila činnosť mládeže, pretože keď chýba podhubie nenarastú ani huby,“ myslí si Jozef. „Výstavba nového štadióna je pozitívna vec, no nedá mi nepripomenúť, že štadión na Chrenovej zýva prázdnotou a trénuje sa na ňom len sporadicky. Kto vie, či tento nový priláka športových nadšencov, ak áno, bolo by to veľké plus pre nitriansku atletiku,“ dodáva Eva, obyvateľka Nitry. „Každé nové športovisko je dobré, len otázne je, či nie je lepšie zveľadiť už existujúce a chátrajúce športoviská, ako stavať nové,“ myslí si obyvateľ Nitry Michal.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Televízia Nitrička

Forgot Password