Nový závod priniesol do Nitry investície aj pracovné miesta

Nitriansky priemyselný park sa rozšíril o nový závod. Prevádzka patrí spoločnosti Gestamp a bude dodávať komponenty pre automobilku Jaguar Land Rover.

Spoločnosť Gestamp nedávno otvorila na Slovensku novú prevádzku. Závod sa nachádza blízko Nitry a je rozšírením priemyselného parku. „Gestamp je medzinárodná spoločnosť, ktorá navrhuje, vyvíja a vyrába kovové komponenty pre automobilový priemysel. Prinášame inovatívne produkty a riešenia s cieľom vyrábať bezpečnejšie a ľahšie vozidlá, čím znižujeme spotrebu energií a dopad automobilov na životné prostredie,“ uvádza spoločnosť Gestamp.

Spoločnosť do regiónu priviedla britská automobilka Jaguar Land Rover, pre ktorú bude Gestamp dodávať komponenty.

Závod sa zameriava najmä na výrobu dielov z hliníka, ale špecializuje sa aj na oceľ. Prevádzka s rozlohou viac ako 40-tisíc m² v súčasnosti vyrába komponenty pre model Discovery. V roku 2019 bude tiež dodávateľom komponentov pre model New Defender.

Gestamp na Slovensku nie je nováčikom. Prvý závod bol otvorený vo Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda. Tu vyrába mechanizmy prostredníctvom dcérskej firmy Edscha. Spoločnosť od roku 1997 otvorila vo svete viac ako 100 závodov a zamestnáva cez 36-tisíc ľudí. „Výška investície spoločnosti Gestamp na Slovensku je 133 miliónov eur. V novom závode v Nitre chce vytvoriť takmer stopercentný slovenský tím, ponúkne, spolu so svojimi dodávateľmi, do 300 pracovných miest,“ dodáva spoločnosť. Do rozšírenia priemyselného parku investíciou prispel aj štát.

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password