Nový tréner zatiaľ neporazený

V sobotnom stretnutí Fortuna ligy nastúpila FC Nitra na pôde Serede.

FC Nitra pod novým trénerom Gergelym Gerim znovu zvíťazila. V prvom zápase s novým koučom na lavičke porazila Nitra v pohárovom zápase Liptovský Mikuláš a následne vyhrala aj v domácom zápase s Trnavou. Teraz Nitru čakal zápas v Seredi. Hrdinom zápasu sa stal Milan Ristovski, keď vstrelil v 73. minúte jediný gól stretnutia. Jedná sa o jeho 7. presný zásah v tejto sezóne.

„Odohrali sme veľmi náročný zápas proti kvalitnej Seredi so šťastným koncom pre nás. Súper mal viacej z hry, v druhom polčase nás zatlačil, hrali sme hlboko, ale boli sme pozorní, dôslední a podarilo sa nám to ustáť. V prechodovej fáze sme mali viac ľahkých strát z čoho vyplývalo zaťaženie defenzívy. Máme skvelého Ristovskeho, ktorý krásnym gólom rozhodol, ale pochvala patrí pre celé mužstvo, ktoré odviedlo perfektnú robotu. Pozitívny výsledok a ešte k tomu na nulu nás nesmierne teší, zostávame pri zemi a sústredíme sa už na najbližší zápas proti Žiline,“ vyjadril sa Gerlegy Geri, tréner FC Nitra.

Domáci zápas so Žilinou sa odohrá 23. novembra po reprezentačnej prestávke. Reprezentácia Slovenska do 21 rokov odohrá prípravný zápas s Bieloruskom a následne 18. novembra kvalifikačný zápas na EURO s Gruzínskom. Na obidva zápasy bola nominovaná aj štvorica nitrianskych hráčov – Marek Fábry, Lukáš Fabiš, Marián Chobot a Dávid Šípoš. Zápas s Gruzínskom sa odohrá u nás v Nitre na Štadióne pod Zoborom.  

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password