Nový predseda NSK B. Becík zložil sľub. Primátor Hattas vyzýva na novú éru vzájomných vzťahov

Cesty, školstvo, zdravotníctvo či zjednotenie sídla úradu patria k najpálčivejším problémom súčasného predsedu. Primátor Nitry hovorí o nádeji k zlepšeniu vzťahov medzi krajských mestom a krajom.

Foto: archív TV Nitrička

Novozvolených predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) včera počas ustanovujúceho zastupiteľstva Nitrianskeho kraja zložil sľub a oficiálne po vystriedal na poste Milana Belicu.

Ako predseda Becík uviedol, má pred sebou niekoľko pálčivých problémov.

Sú medzi nimi napríklad cesty, školstvo, zdravotníctvo aj zriadenie vlastného sídla Úradu NSK, ktoré je v súčasnosti rozdelené v troch samostatných budovách.

Primátor Nitry Marek Hattas zablahoželal županovi Becíkovi a vyzýva na novú éru vzájomných vzťahov.

Primátor vyjadril nádej na lepšiu spoluprácu medzi mestom a krajom. Vznikol podľa neho priestor na výrazné zlepšenie vzťahov. „V prvom rade gratulujem Branislavovi Becíkovi k zvoleniu do tejto funkcie. Som presvedčený, že ako mladý človek bude náš kraj spravovať moderným a dynamickým spôsobom, s ohľadom na potreby ľudí našich miest a obcí,“ poznamenal primátor Hattas.

Verí, že nový predseda „otvorí dvere štandardom transparentnosti“ a zlepší komunikáciu kraja smerom k obyvateľom.

„Ľudia chcú cítiť, že župa a župan sú tu skutočne pre nich. V pánovi Becíkovi vidím prísľub zlepšenia vecí aj v tomto smere. Zároveň vidím potenciál zlepšenia vzťahov na úrovni primátor a predseda NSK, ako aj zdynamizovania investícií, skvalitnenia procesov a v neposlednom rade výrazného zlepšenia komunikácie,“ hovorí primátor Hattas.

S bývalým predsedom NSK Milan Belicom si k sebe ťažšie hľadali cestu.

Hattas uviedol, že napriek tomu ho rešpektuje a praje mu do ďalšieho života to najlepšie. Tiež mu poďakoval za to, čo pre kraj a obyvateľov urobil.

Belica bol na čele kraja od jeho vzniku v roku 2001, Becík ho tak nahradil po 21 rokoch. Primátor Hattas svoj post obhájil a pokračuje v ďalšom volebnom období.

Televízia Nitrička

Forgot Password