Nový druh diaľničnej známky

Od nového roku bude možné na Slovensku zakúpiť diaľničnú známku na 365 dní.

V roku 2020 sa na našich cestách zavádza novinka. Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky prišlo so správou, že si vodiči od 1. februára budú môcť zakúpiť diaľničnú známku, ktorej platnosť bude 365 dní (v prestupnom roku 366 dní).  

„Každý bude mať odteraz možnosť sa rozhodnúť, odkedy si chce zaplatiť 365-dňovú známku. Chcem ale vodičov upozorniť, aby boli zodpovední a pri nákupe nového typu známky vždy zanechávali na seba kontaktné údaje. Iba tak môžu byť v budúcnosti automaticky upozornení, že sa im končí jej platnosť a pomôže im to vyhnúť sa pokute z nepozornosti,“ vyjadril sa  minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Ostatné typy známok zostávajú rovnaké, vrátane klasickej ročnej, ktorá má platnosť do 31. januára nasledujúceho roku, bez ohľadu na to, kedy bola zakúpená. Cena diaľničných známok sa v novom roku nezmení, nová 365-dňová známka bude mať rovnakú cenu ako klasická ročná a to 50 eur.

Zoznam a cenník diaľničných známok pre rok 2020:

  • 10-dňová: 10 eur
  • 30-dňová: 14 eur
  • ročná (platná do 31. januára 2021): 50 eur
  • 365-dňová: 50 eur

Pre prípojné vozidlá je potrebné zakúpiť diaľničné známky zvlášť. Ich doba platnosti a aj cena sú rovnaké ako pri známkach pre vozidlá.

Okrem nového typu diaľničnej známky zostáva všetko rovnaké. Známky si môžete zakúpiť elektronicky priamo z domu alebo na čerpacích staniciach. Motorkári a držitelia ZŤP preukazu jazdia po slovenských diaľniciach zdarma. Vozidlo držiteľa ZŤP preukazu však musí byť riadne registrované na eznamka.sk

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password