Nový cyklochodník v Golianove búrajú

Medzi Nitrou a Vrábľami musia časť cyklochodníka vybudovať odznovu.

V obci Golianovo je potrebné postaviť cyklochodník od začiatku. Ako povedala Oľga Prekopová, hovorkyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja, práce prebiehajú z dôvodu chybného vytýčenia cyklotrasy.

Budovanie cyklotrasy medzi Nitrou a Vrábľami je projektom mesta Nitra a zároveň aj projektom Nitrianskeho samosprávneho kraja. Celú investíciu výstavby cyklotrasy medzi týmito dvomi mestami rozdelili na tri etapy. Prvé dve má na starosti Mesto Nitra, keďže etapy budú prechádzať katastrálnym územím mesta. Za tretiu etapu, ktorá sa aktuálne búra, podľa radnice mesto nezodpovedá. ,,Cyklotrasa, na ktorú sa pýtate, nie je naša, mesto s ňou nemá nič spoločné. Preto ani nemôžeme odpovedať na položené otázky. V tejto veci sa musíte obrátiť len na predstaviteľov NSK,“ povedal hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Tretiu, v katastri obcí Golianovo, Čechynce, Malý a Veľký Cetín a Paňa, realizuje NSK.

Avšak v spomínanom Golianove došlo k chybnému vytýčeniu cyklotrasy, a preto je potrebné cyklochodník vybudovať od začiatku.

Spýtali sme sa hovorkyne Nitrianskeho samosprávneho kraja, kto túto chybu spôsobil. ,,Úlohou Nitrianskeho samosprávneho kraja nie je teraz zisťovať , kto to zavinil, to je veľmi ťažké,“ hovorí Prekopová.

Ďalej informuje, že prekládka sa vykonáva na 3 miestach, kde došlo k jej vybočeniu. Nitriansky samosprávny kraj túto prekládku financovať nebude, pretože pochybenie podľa jej slov nespôsobil objednávateľ. ,,NSK prevezme cyklotrasu len za podmienok, že trasa bude zrealizovaná v súlade s odsúhlasenou  projektovou dokumentáciou,“ dodáva Prekopová.

O názor na prekládku cyklochodníka sme požiadali Ľuboša Kolárika, starostu obce Golianovo, ktorý sa k téme nechcel príliš vyjadrovať.

,,Nebudem sa k tomu vyjadrovať, ja nie som investor. Keby to bola moja investícia (obecná), tak sa k tomu vyjadrím a aj si spravím opatrenia. Nie je to ani na obecných pozemkoch, je to na štátnom pozemku, takže tam ani nemáme dosah.,“ povedal starosta obce Golianovo.

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password