Novozámočania dostanú pred Vianocami zmodernizovaný most

Stavbári odovzdali do predčasného užívania most na ceste I/75 pri termálnom kúpalisku Štrand v Nových Zámkoch.

„V piatok 13. decembra sme odovzdali do predčasného užívania most v Nových Zámkoch. Pomôže to občanom i kamiónom, ktoré vychádzajú z blízkeho priemyselného parku,“ informoval Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Pri komplexnej rekonštrukcii sa zlepšil celkový stavebno-technický stav mosta, vymenil sa kryt vozovky, izolácie, zábradlia ako aj mostné závery. Nové nátery vylepšia celkový pohľad na most, po ktorom jazdia vodiči smerom na Šahy a Levice.

 „Modernizácia tohto mosta je súčasťou väčšieho projektu, v rámci ktorého sa zmodernizujú aj ďalšie mosty v Nitrianskom kraji, napríklad Univerzitný most v Nitre alebo mosty v Leviciach, či v Slatine. Rekonštrukciami mostov chceme dosiahnuť, aby mosty boli stabilnejšie, bezpečné a slúžili ešte dlhé roky vodičom,“ povedal Érsek.

Rekonštrukčné práce sa realizovali v rámci projektu Modernizácia a rekonštrukcia mostov I. triedy, II. fáza v Nitrianskom a Trnavskom kraji z finančných prostriedkov EÚ.

Cena opravy novozámockého mosta predstavuje približne 680 tisíc eur. Do prevádzky bol odovzdaný s tým, že práce v jeho spodnej časti (pod mostom) budú pokračovať. Predpokladá sa, že definitívne budú ukončené vo februári 2020.  

„Čo sa týka opravy ciest prvej triedy, do roku 2023 máme v pláne opraviť 300 kilometrov ciest a 62 mostových objektov. Jeden z nich je opravený, hlásime, že ho môžu vodiči používať,“ dodal minister dopravy a výstavby SR.

Televízia Nitrička

Forgot Password