Novou cyklotrasou sa dostanete z nitrianskeho parku do Dražoviec

V utorok 25. októbra ju spoločne otvorili primátor Nitry Marek Hattas a nitriansky biskup Viliam Judák.

Novú cyklotrasu medzi parkom v Nitre a Dražovcami posvätil nitriansky biskup Viliam Judák a v krátkej modlitbe poprosil o ochranu pre všetkých tých, ktorí ju budú používať. A keďže sám je vášnivým cyklistom, po posvätení vysadol na bicykel a spolu s desiatkami cyklistov sa previezol dvojkilometrovým úsekom až do Dražoviec.

„Spod Nitrianskeho hradu až k Dražovskému kostolíku sa teraz dostaneme pohodlne a bezpečne. Táto cyklotrasa však nie je iba rekreačná, využívať ju môžu obyvatelia Dražoviec na ceste za prácou alebo službami. Osobne sa teším z každého metra novej infraštruktúry. Už čoskoro začnú práce na dlho očakávanom podjazde pod Univerzitným mostom a pokiaľ ide o cyklodopravu, v pláne na ďalšie obdobie máme ďalšie tri desiatky kilometrov cyklotrás,“ povedal primátor Marek Hattas.

Mestom vybudovaná cyklotrasa do Dražoviec sa začína pri prístupovej komunikácii do areálu vodární. Končí sa na začiatku existujúcej cyklotrasy v rámci strategického parku. Záverečných 76 metrov nadväzuje na už existujúci úsek cyklotrasy a ide až po most cez vodný tok Dobrotka v Dražovciach, kde sa križuje s Kultúrnou ulicou.

Ako informoval hovorca radnice Tomáš Holúbek, nová cyklotrasa lemuje vodný tok Dobrotka vo vzdialenosti pol metra až meter od brehovej čiary. „Na trase po hrádzi sa nachádza celkom 16 smerových oblúkov. Výsledná šírka v celom úseku je tri metre, po oboch stranách je lemovaná betónovými cestnými obrubníkmi. Celková suma diela je 409 039,90 eur aj s DPH,“ dodal.

Televízia Nitrička

Forgot Password